Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a w Borkach odpust. ku czci św. Jana Nepomucena. O godz. 11.00 suma odpustowa .

2. W poniedziałek czcimy św. Urbana – papieża. Już dzisiaj zapraszamy do Borek o godz. 17.00 na błagalną procesję o obfite plony ziemi i Boże błogosławieństwo w pracy na roli. Rozpoczęcie przy ołtarzu odpustowym św. Jana Nepomucena. Pójdziemy ulicami: Obrońców Pokoju, Polną, Lompy, św. Jana, Parkową i Szkolną zatrzymując się przy Krzyżach u Państwa: Franczyk, Konopka, Skorupski i Hyla. Zakończenie przy kapliczce Matki Bożej u Pani Hanusik.

3. We wtorek Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie matki, ojców jak i dzieci, na Mszę św. do kościoła św. Anny o godz. 18.00. Po Mszy św. okolicznościowa inscenizacja w wykonaniu dzieci pt. ?Kwiaty dla mojej mamy”. Codziennie nabożeństwa majowe!

4. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o godz. 17.00.

5. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z udziałem rodziców w środę po Mszy św. Szkolnej. Próba generalna w piątek o godz. 18.45.

6. W czwartek o godz. 8.00 zapraszamy matki dzieci pierwszokomunijnych do umycia kościoła przed niedzielną uroczystością.

7. W sobotę od godz. 16.00 spowiedź św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz dla rodziców, chrzestnych i krewnych.

8. W sobotę o godz. 9.00 w Dobrzeniu Wielkim dekanalne spotkanie LSO. W katedrze w Opolu natomiast odbędą się święcenia kapłańskie. Otoczmy modlitwą neoprezbiterów.

9. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszej parafii I Komunii św. Rozpoczęcie przy Krzyżu misyjnym o godz. 9.15. Po południu o g. 15.00 nabożeństwo eucharystyczne z udziałem dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i gości.

10. Sakrament chrztu św. przyjęła Karolina Walukiewicz. Niech Bóg błogosławi rodzicom w chrześcijańskim wychowaniu tego dziecka.

11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zofia Kaps, lat 88, Joachim Moczko lat 73 oraz Klara Mittmann lat 97. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

12. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, a także za wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.

13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża św. Joanny Beretta Molla (U. Nawainska)
  • Wt. – Róża św. Jacka (D. Cebulla) i Róża bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Śr. – Róża Ducha Św. (E. Piontek)
  • Czw. – Róża Zwiastowania NMP (K. Świerc)
  • Pt. – Róża św. Judy (E. Liguda)  
image_print