Niedziela VI Wielkanocna

1. Dzisiaj VI Niedziela Wielkanocna. W Świerklach o godz. 15.00 nabożeństwo fatimskie. W naszym kościele nie będzie nabożeństwa majowego.

2. W tym tygodniu przypadają Dni Krzyżowe. Zapraszamy na procesje błagalne w poniedziałek i środę o godz. 7.00 do kościoła parafialnego, a we wtorek o godz. 18.00 do kościoła św. Anny.

3. Nabożeństwo majowe po wieczornej Mszy św., a w sobotę po Mszy św. po rannej.

4. Msza szkolna i nabożeństwo majowe w środę o godz. 17.00. Potem próba chóru.

5. W czwartek po nabożeństwie majowym o g. 18.45 próba dzieci pierwszokomunijnych

6. W piątek o g. 19.00 w parafii Łubniany Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Również od piątku rozpoczynamy nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W sobotę w Borkach o g. 19.00 nieszpory odpustowe ku czci św. Jana Nepomucena. Suma odpustowa w niedzielę o g. 11.00, po niej procesja eucharystyczna.

8. W poniedziałek (25 maja) czcimy św. Urbana – papieża. Z tej racji zapraszamy już w niedzielę do Borek na godz. 17.00 zarówno dorosłych, młodzież jak i dzieci, a nie tylko rolników na błagalną procesję o obfite plony ziemi i Boże błogosławieństwo w pracy na roli. Rozpoczęcie przy ołtarzu odpustowym św. Jana Nepomucena.

9. Sakrament chrztu św. przyjęły: Maja Bogacz i Kinga Korbecka. Niech Bóg błogosławi rodzicom w chrześcijańskim wychowaniu tych dzieci.

10. Zapowiedzi przedślubne (II): Jarosław Marcisz z Czarnowąs i Justyna Pietryk z Opola; Marcin Skibiński z Opola i Martyna Gonsior z Borek.

11. Dziękujemy za kolektę na potrzeby naszej parafii, a także uczestnikom pielgrzymki parafialnej do Lichenia.

12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża Wniebowzięcia NMP (G. Fak)
  • Wt. – Róża MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel) i Róża MB z Lourdes (A. Kotula)
  • Śr. – Róża św. Barbary (M. Panusch)
  • Czw. – Róża św. Jadwigi (E. Fila)
  • Pt. – Róża św. Faustyny (M. Przywara)
image_print