Niedziela IV Wielkanocna

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkanocna –  rozpoczynająca Tydzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele w kapłaństwie i życiu zakonnym. Nabożeństwo majowe o godz. 15.00.

2. W ubiegły wtorek 28 gimnazjalistów z naszej parafii otrzymało przez ręce Ks. Bpa Jana Kopca sakrament bierzmowania. Dziękujemy im i ich rodzicom za przygotowanie się do przyjęcia tego sakramentu. Niech Duch Święty ich otwiera na miłość Bożą. Wszystkich bierzmowanych i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. we wtorek do kościoła św. Anny o godz. 18.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku po wieczornej Mszy św., a w sobotę po Mszy św. porannej. W Krzanowicach o g. 18.30, w Borkach o 19.00.

4. Jutro liturgiczny obchód Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.

5. We wtorek wieczorna Msza św. o godz. 18.00 odprawiona zostanie w kościele św. Anny. Również nabożeństwo majowe. Wtorkowe wieczorne Msze św. do końca października odprawiane będą w kościele św. Anny.

6. W środę czcimy św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o godz. 17.00. Potem próba chóru.

7. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W piątek czcimy św. Stanisława, biskupa i męczennika. Wieczorem Msza św. w intencji naszego byłego Proboszcza ks. Jana Kołodennego w 9 rocznicę śmierci.

9. W sobotę rano spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

10. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Bernard Malcherczyk, przeżywszy 85 lat.

11. W przyszłą niedzielę odpust św. Floriana w parafii Zawada.

12. Sakrament chrztu św. otrzymała Lena Małecka. Niech Bóg błogosł. rodzicom dziecka.

13. Zap. przedślubne: Adrian Cholewa z Sławic i Agnieszka Krukowska z Wróblina (I), Łukasz Pasiok z Rożniątowa i Joanna Radwańska z Czarnowąs (II); Tomasz Jędrocha z Wróblina i Dominika Sobejko z Opola (II); Bartosz Robotycki z Czarnowąs i Justyna Kornek z Opola (II); Damian Niemczyk z Czarnowąs i Iwona Niemczyk z Prószkowa (II).

Są jeszcze wolne miejsca na parafialna pielgrzymkę do Lichenia w dniach 15 i 16 maja. Należność /60 zł/należy uregulować w zakrystii w terminie do dnia 10 maja.

14. W zakrystii można nabyć ?Drogę do nieba” z dużą i małą czcionką, w cenie 25 zł.

15. Dziękujemy za kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz za złożone przed kościołem ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

16. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża MB Matki Kościoła (Ł. Michala)
  • Wt. – Róża św. Anny (T. Matyszok) i Róża św. Wojciecha (M. Patrzek)
  • Śr. – Róża bł. Marii Merkert (M. Baron)
  • Czw. – Róża MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk),
  • Pt. – Róża MB Nieustającej Pomocy (M. Czernia)  
image_print