Niedziela III Wielkanocna

1. Dzisiaj III Niedziela Wielkanocna. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.

2. We wtorek w Dobrzeniu Wielkim o godz. 18.00 uroczystość bierzmowania. Zbiórka kandydatów i ich świadków o godz. 17.30. U nas Mszy św. Wieczornej nie będzie. W poniedziałek wieczorem o g. 17.30 okazja do spowiedzi św. dla bierzmowanych.

3. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00. Od 16.00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. Wspominamy św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Ranne Msze św. w obydwa dni będą o godz. 8.00. Sakrament pokuty codziennie przed Mszą św. Na wieczorną pierwszopiątkową Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, a zwłaszcza maturzystów z naszej parafii. Po Mszy św. pierwsze nabożeństwo majowe. Nabożeństwa majowe będą po Mszy św. tj. o g. 18.30. W środę o 17.30 w soboty po rannej Mszy św.

5. W piątek od godz. 9.00 miesięczne odwiedziny chorych.

6. W sobotę zapraszamy młodzież, lektorów, ministrantów i Marianki do Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu na tradycyjny Dzień Otwartych Drzwi od godz. 9.30.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, a także czcimy Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski. Liturgiczny obchód tej uroczystości przeniesiony został na poniedziałek (4 maja). Niedzielna suma o godz. 9.30 odprawiona zostanie ku czci św. Floriana w intencji strażaków.

8. Za tydzień kolekta na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. Po Mszy św. przed kościołem, zgodnie z prośbą ks. Abp. Alfonsa Nossola, zbiórka do puszek na rzecz ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech.

9. Przez sakrament chrztu św. godność dziecka Bożego otrzymał Mikołaj Kochanek. Rodzicom i chrzestnym życzymy wiele błogosławieństwa Bożego w odpowiedzialnym prowadzeniu dziecka do Boga. .

10. Zapowiedzi przedślubne (I): Łukasz Pasiok z Rożniątowa i Joanna Radwańska z Czarnowąs; Tomasz Jędrocha z Wróblina i Dominika Sobejko z Opola; Bartosz Robotycki z Czarnowąs i Justyna Kornek z Opola; Damian Niemczyk z Czarnowąs i Iwona Niemczyk (zd. Czaja) z Prószkowa.

11. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Eleonora Nowak, przeżywszy 85 lat. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, a także za udział w niedzielnej uroczystości poświęcenia ołtarza bocznego ku czci Bożego Miłosierdzia i w popołudniowych nieszporach w kościele św. Anny. Bóg zapłać.

13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża bł. Marii Merkert (M. Baron) i Róża MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
  • Śr. – Róża Wniebowzięcia NMP (G. Fak) i Róża św. Jadwigi (E. Fila)
  • Czw. – Róża MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia)
  • Pt. – Róża św. Norberta (H. Galus)  
image_print