Niedziela II Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do udziału w nieszporach o godz. 15.00 w kościele św. Anny, gdzie dzisiaj podczas Mszy św. poświęcony został ołtarz boczny ku czci Bożego Miłosierdzia. Prosimy też dzieci obchodzące I rocznicę przystąpienia do I Komunii św. w swoich strojach, z rodzicami.

2. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00.

3. W czwartek Uroczystość św. Wojciecha – bpa i męczennika. W sobotę czcimy św. Marka – ewangelistę. Zapraszamy na Mszę św. i procesję błagalną o dobre urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli o godz. 7.00. Również w sobotę o godz. 10.00 w Dobrzeniu Wielkim generalna próba kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa! Za tydzień odpust św. Jerzego w parafii Kup.

4. Przez sakrament chrztu św. godność dzieci Bożych otrzymali: Maximilian Porada, Pascal Koziol i Emil Wieszołek. Rodzicom i chrzestnym życzymy błogosławieństwa Bożego w prowadzeniu tych dzieci do Boga w Kościele świętym.

5. Zapowiedzi przedślubne (II): Piotr Stiller z Wróblina i Justyna Kurc z Brynicy; Roman Mikoszek z Czarnowąs i Anna Nowicka z Opola.

6. Odeszli do Pana: śp. Adolf Piechota, przeżywszy 72 lata i Alfred Baldy – lat 74. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

7. W zakrystii można nabyć ? Drogę do nieba”, także z dużą czcionką.

8. Do końca kwietnia prosimy zapisywać się na pielgrzymkę do La Salette, Padwy, Mediolanu, Monako, Avinion, Chamonix i Einsiedlen w dniach od 14 do 22. 06. br. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę na diecezjalny Caritas. Bóg zapłać.

10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róże: Niepokal. Poczęcia NMP (O. Hanusik) i MB Król. Aniołów (W. Czok)
  • Wt. – Róża MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska) i Róża MB Pocieszenia (G. Kinder)
  • Śr. – Róże: MB z Lourdes (A. Kotula) i MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel)
  • Czw. – Róża św. Anny  (T. Matyszok) i Róża św. Antoniego (H. Firlus)
  • Pt. – Róża MB Kościoła (Ł. Michala) i Róża św. Judy (E. Liguda) 
image_print