Zmartwychwstanie Pańskie

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory wielkanocne o godz. 15.00. Nadzwyczajni szafarze zaniosą Komunię św. chorym dzisiaj i jutro w Czarnowąsach i Borkach od godz. 9.30, a we Wróblinie i Krzanowicach od 10.00.

2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Kolekta w tym dniu przeznaczona będzie na KUL.

3. W środę Msza św. szkolna o godz. 17.00. Po Mszy św. próba dla dzieci obchodzących pierwsza rocznicę przystąpienia do I Komunii św. a okazja do sakramentu pokuty w sobotę o 17.30.

4. W czwartek o godz. 18.00 w Dobrzeniu Wielkim odbędzie się Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. Z tej racji wieczorna Msza św. w naszym kościele będzie o godz. 17.00.

5. W piątek po wieczornej Mszy św.  ostatnie spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa!

6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W kościele św. Anny zostanie poświęcony ołtarz boczny ku czci Bożego Miłosierdzia. Poświęcenia dokona ks. Infułat Profesor Kazimierz Dola, długoletni rektor Seminarium Duchownego w Nysie i wykładowca na Wydziale Teologicznym UO. Ks. Infułat będzie też przewodniczył Mszy św. i wygłosi homilię. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału.

Natomiast tu w kościele parafialnym Suma o godz. 9.30 będzie sprawowana w intencji dzieci obchodzących pierwszą rocznicę przystąpienia do I Komunii św. ich rodziców, chrzestnych i krewnych. Kolekta będzie na diecezjalny Caritas.

7. W ubiegłą niedzielę przez sakrament chrztu św. godność dzieci Bożych otrzymali: Zuzanna Malcharczyk i Lena Jakubik. Rodzicom i chrzestnym życzymy błogosławieństwa Bożego w odpowiedzialnym prowadzeniu tych dzieci do Boga, w Kościele świętym.

8. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Stiller z Wróblina i Justyna Kurc z Brynicy (I); Roman Mikoszek z Czarnowąs i Anna Nowicka z Opola (I); Michał Teleguj z Wróblina i Aleksandra Zawadzka z Opola (II).

9. Składamy serdeczne podziękowanie za udział w Triduum Paschalnym, w procesji rezurekcyjnej i za skorzystanie z sakramentu pokuty. Dziękujemy za przygotowanie Ciemnicy i Bożego Grobu, za dekoracje, panom niosącym baldachim, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Mariankom, chórowi, orkiestrze, strażakom, za kolektę na potrzeby naszej parafii, za ofiary złożone przy Bożym Grobie na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej, a także za dary na stół dla probostwa i za nadesłane życzenia świąteczne. Za wszystko składamy Bóg zapłać!

10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Wt. – Róża św. Elżbiety (O. Knietsch) i Róża św. O. Pio (K. Rippel)
  • Śr. – Róża św. Moniki (K. Niestrój) i Róża MB Bolesnej (M. Mróz)
  • Czw. – Róża św. Joanny B. Molla (U. Nowańska) i Róża Zwiastowania NMP (K. Świerc)
  • Pt. – Róża św. M. Kolbe (J. Waldyra) i Róża św. Barbary (M. Panusch) 
image_print