V Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj V Niedziela Wlk. Postu. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. W związku ze zmianą czasu na czas letni Msze św. wieczorne w tygodniu sprawowane będą o godz. 18.00, z wyjątkiem Mszy św. szkolnej w środę, o godz. 17.00. Od 16.00 w środę miesięczna a zarazem świąteczna spowiedź, dla dzieci i gimnazjalistów. Po Mszy św. próba chóru.

3. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed każdą Mszą.

4. W czwartek zapraszamy na wieczorną Mszę św. o g. 18.00, w int. rychłej beatyfikacji i kanonizacji Sługi Bożego Jana Pawła II w 4 rocznicę śmierci. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

5. W piątek Droga Krzyżowa rannej i wieczornej Mszy św. Wieczorem chcemy odprawić Drogę Krzyżową w int. naszej Parafii idąc z kościoła parafialnego do Kościoła św. Anny. Zapraszamy do licznego udziału: rodziny, młodzież dzieci – wszystkich. Przed Mszą św. okazja do spowiedzi św. dla młodzieży.  

6. Miesięczne odwiedziny chorych /i świąteczne/, w piątek od godz. 8.30.

7. W sobotę po porannej Mszy św. spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa. Przed każdą Mszą św. poświęcenie palm. Procesja z palmami na Sumie o g. 9.30. Rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym, a następnie procesyjne wejście do kościoła. W niedzielę marianki przygotują dla nas palmy, ofiara dowolna. Kolekta będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.

9. Zap. przedśl. (I): Andrzej Janus z Kluczewska i Bogumiła Pokrętowska z Czarnowąs.

10. Nadal zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę do La Salette.

11. W zakrystii możemy nabywać świeczki na stół wielkanocny w cenie 5 zł. Do nabycia jest kolejny numer miesięcznika ?List” w cenie 7 zł.

12. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Zakupiliśmy dwa dodatkowe wyświetlacze numerów pieśni, jeden na chór i do św. Anny, cena 3700 zł.  Bóg zapłać za złożone przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża św. Moniki (K. Niestrój) i Róża św. M. Kolbe (J. Waldyra)
  • Wt. – Róża bł. Marii Merkert (M. Baron) i Róża Zwiastowania NMP (K. Świerc)
  • Śr. – Róża św. Faustyny (M. Przywara) i Róża św. Rocha (E. Matyszok)
  • Czw. – Róża MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia)
  • Pt. – Róża MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk) i Róża Ducha Świętego (E. Piontek) 
image_print