IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj IV Niedziela Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do licznego udziału w tym dniu w Eucharystii, aby uczcić tę wielką tajemnicę zabawienia i podziękować za dar życia.

3. Dzieci i gimnazjalistów zapraszamy w środę o godzinie 17.00 na Mszę św. szkolną z Drogą Krzyżową. Po Mszy św. próba chóru.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami po Mszy św. porannej i wieczornej.

5. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem, a także w przyszłą niedzielę i w Niedziele Palmową, będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu. Marianki oferują nam świece ? W hołdzie Janowi Pawłowi II” w cenie 4 zł.

6. W dalszym ciągu zachęcamy do udziału w pielgrzymce do La Salette, Padwy, Mediolanu, Monako, Awinion, Chamonix i Einsiedlen w terminie od 14 do 22 czerwca.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za złożone ofiary przed kościołem na kwiaty do Bożego Grobu, a także za ofiarę w kwocie 3 tys. zł. zebraną w ubiegłą niedzielę przez Zespół Caritas na przygotowanie paczek świątecznych dla chorych z naszej parafii. Dziękujemy też młodzieży za udział w Dekanalnym Spotkaniu Młodych oraz tym wszystkim, którzy uczestniczyli w pielgrzymce naszego dekanatu do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Za wszystko składamy Bóg zapłać.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża Narodzenia NMP (G. Zowada) i Róża św. Jadwigi (E. Fila)
  • Wt. – Róża św. Jacka (D. Cebulla) i Róża bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Śr. – Róża MB Kościoła (Ł. Michala) i Róża MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska)
  • Czw. – Róża św. O. Pio (K. Rippel) i Róża św. Andrzeja Boboli (K. Rusek)
  • Pt. – Róża Wniebowzięcia NMP (G. Fak) i Róża św. Rocha (E. Matyszok) 
image_print