I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj I Niedziela Wielkiego Postu i zakończenie Rekolekcji Wielkopostnych. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00.

2. W środę Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa dla dzieci i gimnazjalistów o g. 17.oo. Po Mszy św. próba chóru.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W piątek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z zaleckami po Mszy św. porannej i wieczornej. Kartki na wypominki znajdują się obok Listu Parafialnego.

4. Miesięczne odwiedziny chorych w piątek od godz. 8.30.

5. W piątek zapraszamy młodzież i dorosłych na Mszę św. pierwszopiątkową i Drogę Krzyżową. Zwłaszcza młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Drodze Krzyżowej, o godz. 18.00 w piątek spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych .

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na Krajowy Fundusz Misyjny.

7. Zapowiedzi przedślubne (II): Krzysztof Zapotoczny z Nowych Siołkowic i Anna Halama z Czarnowąs; Robert Matyszok z Wróblina i Monika Rosół z Zdzieszowic.

8. W ubiegłą niedzielę przez sakrament chrztu św. godność dziecka Bożego otrzymała Natalia Lawa. Rodzicom i chrzestnym życzymy wiele błogosław. Bożego.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Stefan Boczkowski lat 89 i Józef Glatki lat 67. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

10. Dziękujemy Bogu za dar tych Rekolekcji świętych. Składamy serdeczne podziękowanie o. Joachimowi za wygłoszone Słowo Boże i za posługę w konfesjonale. Życzymy o. Rekolekcjoniście wiele błogosławieństwa Bożego w dalszej pracy duszpasterskiej. Dziękujemy Parafianom, którzy w tych Dniach Rekolekcyjnych otwarli swoje serca na dar Słowa i na dar miłosierdzia w sakramencie pokuty. Dziękujemy także za złożoną kolektę, która jest wyrazem naszej wdzięczności dla o. Rekolekcjonisty. Dziękujemy również Pani Dyrektor Szkoły w Czarnowąsach i Nauczycielom za umożliwienie dzieciom i gimnazjalistom uczestnictwa w godzinach adoracyjnych i naukach rekolekcyjnych.

11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża św. Elżbiety (O. Knietsch) i Róża św. Andrzej Boboli (K. Rusek)
  • Wt. – Róża MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia) i Róża MB Bolesnej (M. Mróz)
  • Śr. – Róża Ducha Św. (E. Piontek) i Róża św. Antoniego (H. Firlus)
  • Czw. – Róża MB Pocieszenia (G. Kinder) i Róża św. Barbary (M. Panusch)
  • Pt. – Róża św. Moniki (K. Niestrój) i Róża św. Anny (T. Matyszok)  
image_print