Niedziela VII Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy VII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Porządek adoracji dzisiaj jest następujący: 12.00 – Siostry Jadwiżanki, 13.00 – Wróblin, 14.00 – Krzanowice i Borki, 15.00 – Czarnowąsy, 15.45 – Zakończenie adoracji, 16.00 – Msza św. Zachęcamy do licznego udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu.

2. Plan adoracji w poniedziałek i wtorek: 7.00 – Msza św., 7.30 – Adoracja w ciszy, 8.00 – Borki, 9.00 – Krzanowice, 10.00 – Dzieci i gimnazjaliści, 11.00 – Czarnowąsy, 12.00 – Siostry Jadwiżanki, 13.00 – Wróblin, 14.00 – Tercjarze św. Franciszka i Bractwo Różańcowe, 15.00 – Mniejszość Niemiecka, 16.00 – Młodzież i osoby pracujące, 16.45 – Zakończenie adoracji, 17.00 – Msza św.

3. Zbliża się okres Wielkiego Postu, w którym powinniśmy należycie przygotować się do obchodu Świąt Wielkanocnych. Wielki Post rozpoczyna się w Środę Popielcową, kiedy to nasze głowy zostaną posypane popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. W Wielkim Poście nie bierzemy udziału w zabawach.

4. W Środę Popielcową w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczyć będzie o. Joachim Dyrszlag OFM z Głubczyc. Poprzez rekolekcje możemy pogłębić swoją więź z Chrystusem i Kościołem, umocnić się w wierze i swoim powołaniu. Wszystkich Parafian zapraszamy na Msze św. z nauką ogólną w środę o godz. 8.00, 9.30, 17.00 (zwłaszcza dzieci i gimnazjaliści) i o godz. 18.30. W czwartek, piątek i sobotę Msze św. z nauką ogólną o godz. 8.00 i 18.00 z tym , że sobotnia wieczorna Msza św. będzie już Mszą św. niedzielną. W piątek po porannej Mszy św. Droga Krzyżowa, w sobotę nauka stanowa dla grup parafialnych. Nauka stanowa dla rodziców będzie w czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Młodzież zapraszamy w piątek o godz. 18.00 na Mszę św. z nauką ogólną, a potem na naukę stanową. Dotyczy to również młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Dzieci młodsze z klas I-IV będą miały swoje nauki rekolekcyjne w czwartek i piątek o godzinie 10.00, a dzieci z klas V-VI i gimnazjaliści o godzinie 10.45.

5. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie dla o. Rekolekcjonisty.

6. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

7. W ubiegłą niedzielę przez sakrament chrztu św. godność dzieci Bożych otrzymali: Patryk Kukorowski i Hanna Lewicka. Rodzicom i chrzestnym życzymy dużo wytrwałości w prowadzeniu tych dzieci ku Bogu w Kościele świętym.

8. Zapowiedzi przedślubne (I): Krzysztof Zapotoczny z Nowych Siołkowic i Anna Halama z Czarnowąs; Robert Matyszok z Wróblina i Monika Rosół z Zdzieszowic.

9. Do nabycia jest kolejny nr miesięcznika ?List” w cenie 7 zł.

10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii oraz za składane ofiary kolędowe, również za dary na stół dla plebanii i za pyszne pączki.

11. Dziękujemy młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, za udział w rekolekcjach w Miedoni, ich rodzicom za to, że ich tam zawieźli.

12. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Śr. – Róża MB Wspomożenia Wiernych (E. Wróbel) i Róża MB z Lourdes (A. Kotula)
  • Czw. – Róża św. Jacka (D. Cebulla) i Róża bł. Czesława (P. Cebulla)
  • Pt. – Róża Płomienia Miłości Niepok. Serca Maryi (R. Baron) i Róża św. Kamila (F. Mróz)  
image_print