Niedziela V Zwykła

1. Dzisiaj V Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.

2. W środę obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes. W tym dniu przypada również Światowy Dzień Chorych. Zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. o godz. 10.00. W nasze wspólnocie jest bardzo wielu chorych, starszych, młodszych, również dzieci. Że swej strony okażmy chorym ten gest miłosierdzia i pomóżmy im dotrzeć do kościoła na godz. 10.00. Może kiedyś my będziemy oczekiwać takiej pomocy. Nie będzie Mszy św. o g.. 7.00. Dzieci i gimnazjalistów zapraszamy na Mszę św.  szkolną o godz. 17.00. Próba chóru w środę o godz. 18.00.

3. W sobotę czcimy patronów Europy – świętych Cyryla i Metodego.

4. Informujemy, że nastąpiła zmiana terminu bierzmowania. Uroczystość bierzmowania odbędzie się w dniu 28 kwietnia (wtorek) o godz. 18.00 w Dobrzeniu Wielkim.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie szafarzy Komunii św. o godz. 14.00.

6. Rozpoczynamy dalsze przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie dla grupy pierwszej w poniedziałek o 18.00 a dla grupy drugiej w czwartek również o godz. 18.00.

7. Składamy podziękowanie za kolektę z Święta Ofiarowania Pańskiego na wsparcie klasztorów klauzurowych, za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii i za składane ofiary kolędowe. Bóg zapłać.

8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:

  • Pon. – Róża MB Matki Kościoła (Ł. Michala) i Róża św. Judy(E. Liguda.)
  • Wt. – Róża MB Pośredniczki Łask (I. Kijowska) i Róża Wniebowzięcia NMP (G. Fak)
  • Śr. – Róża św. MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia) i Róża św. M. Kolbe (J. Waldyra)
  • Czw. – Róża św. Moniki (K. Niestrój) i Róża MB Fatimskiej (A. Gondro)
  • Pt. – Róża św. Joanny Beretta Molla (U. Nowanska) i Róża Zwiastowania NMP (K. Świerc)  
image_print