Niedziela II Zwykła

1. Dzisiaj II Niedziela Zwykła. Nieszpory o godz. 15.00 w intencji rozpoczynającego się Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. popołudniowej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania.

2. Od poniedziałku rozpoczynają się dwutygodniowe ferie zimowe dla dzieci i młodzieży. W tym okresie Msze św. sprawowane będą tylko rano o godz. 8.00 (z wyjątkiem soboty).

3. W środę przypada Dzień Babci, a w czwartek Dzień Dziadka. Okażmy im jak najwięcej serdeczności i miłości za wszelkie okazane nam dobro. Niech nigdy nie czują się osamotnieni i opuszczeni przez swoich bliskich. Pamiętajmy w modlitwie zarówno o żyjących jak i zmarłych babciach i dziadkach.

4. W piątek w naszej parafii będzie całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Będziemy się modlić za poległych, zamordowanych i zaginionych, a także chcemy wynagrodzić Panu Bogu za zbezczeszczenie naszej świątyni podczas ostatniej wojny, jak również za zbezczeszczenie kościoła św. Anny. Serdecznie zapraszamy na wyznaczone godziny adoracyjne. Plan adoracji jest następujący:

 • 8.00 – Msza św.
 • 9.00 – Czarnowąsy
 • 10.00 – Krzanowice
 • 11.00 – Wróblin
 • 12.00 – Siostry
 • 13.00 – Borki
 • 14.00 – Tercjarze św. Franciszka i Bractwo Różańcowe
 • 15.00 – Mniejszość Niemiecka
 • 16.00 – Adoracja dla osób pracujących
 • 16.45 – Zakończenie Adoracji
 • 17.00 – Msza św.

5. Plan kolędy: Pon. – ul. Ogrodowa, Wt. – Plac Klasztorny, ul. Basztowa i Dworcowa, Śr. – ul. Kani, Czw. – ul. Kasprowicza, 1-go Maja, Reymonta i Matejki, Pt. – ul. Akacjowa i Brzozowa. Rozpoczęcie kolędy codziennie o 15.00. W sobotę kolęda na życzenie dla osób, które nie mogły przyjąć księdza w wyznaczonym terminie. Osoby te prosimy najpóźniej do piątku zapisać się w zakrystii.

6. Zapowiedzi przedślubne: Rafał Kowal z Czarnowąs i Katarzyna Adamowicz z Czarnowąs (I), Łukasz Stana z Czarnowąs i Katarzyna Adamska z Dobrzenia Małego (II)

7. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Diter Hudala, przeżywszy 67 lat. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

8. W dzisiejszym Liście zamieszczamy szczegółowy plan uroczystości parafialnych w tym roku.

9. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę na potrzeby naszej parafii, za serdeczne przyjęcie podczas odwiedzin kolędowych w minionym tygodniu i za składane ofiary kolędowe. Bóg zapłać! 

image_print