Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa

  1. Dzisiaj obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, a także wspomnienie Świętych Młodzianków. Zapraszamy wszystkie dzieci od najmłodszych do gimnazjalistów na jasełka bożonarodzeniowe o g. 15.30 i na Mszę św. w ich intencji o g. 16.00. Wszystkie dzieci otrzymają błogosławieństwo. O g. 17.00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu Sabiny Golanowskiej pt. Koncert Bożej Dziecinie. 2. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane o g. 8.00.
  2. W środę kończymy Rok Pański 2008. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym o g. 17.00. Niech każdy z nas przyjdzie podziękować Panu Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku i zaśpiewać Te Deum.
  3. W czwartek rozpoczynamy Nowy Rok 2009. Jest to dzień poświęcony Maryi Bożej Rodzicielce, a zarazem Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy o godz. 7.00 i nieszporów.
  4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Najbliższe odwiedziny chorych w miesiącu lutym. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w przyszłą niedzielę w Czarnowąsach i Borkach od g. 9.30, a w Wróblinie i Krzanowicach od g. 10.00.
  5. W piątek rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie (kolędę) w Czarnowąsach. Plan kolędy na ostatniej stronie Listu. Kolędę będziemy rozpoczynać od poniedziałku do piątku o g. 15.00, a w sobotę o g. 12.00. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący: piątek – ul. Boczna i Leśna, sobota – ul. Piaskowa, Wierzbowa i Kwiatowa. Prosimy, by gospodarz domu oczekiwał na ministrantów i kapłana przed domem, który ma być pobłogosławiony. Ofiary kolędowe można składać w kościele podczas Mszy św.
  6. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Gertruda Pietrek, przeżywszy lat 87. Jej pogrzeb będzie jutro (w poniedziałek) o godz. 10.00.
  7. Dziękujemy: za udział w Roratach (dzieciom i dorosłym, za Serduszka!), za liczny udział w uroczystościach Bożego Narodzenia, za złożone ofiary na Fundusz Obrony Życia, na KUL i na potrzeby parafii. Dziękujemy zespołowi Caritas za paczki przygotowane i dostarczone chorym i potrzebującym. Panu Wrobel za namalowanie nowego tła do stajenki. Za wszystko składamy Bóg zapłać.
  8. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
  • śr – Róża Płomienia Miłości Niepokal. Serca Maryi (R. Baron) i św. A. Boboli (K. Rusek)
  • pt – Róża MB Częstochowskiej (M. Lisowska) i Róża św. Judy (E. Liguda)
image_print