Czwarta Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj IV Niedziela Adwentu. Nieszpory adwentowe o godz. 15.00.Podczas Nieszporów i Mszy św. będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
 2. W poniedziałek i wtorek spowiedź rano od 6.30 do 8.00 i wieczorem od 16 do 18.30. Dzieci i gimnazjaliści przyjdą do spowiedzi w poniedziałek od godz. 16.00. W środę okazja do spowiedzi św. rano od 6.30 do 9.00, a popołudniu tylko dla tych osób, które nie miały wcześniej możliwości – od 15.00 do 15.45. Sakrament pokuty i komunia św. to najpełniejszy znak przeżywania Świąt.
 3. Roraty w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00. W poniedziałek wieczorem dzieci I – Komunijne otrzymają poświęcone medaliki.
 4. Pasterka główna zostanie odprawiona o godz. 24.00 w intencji wszystkich Rodzin naszej Parafii i Gości. Od 23.15 chór z zespołem wykona pastorałki. Dzieci oraz osoby, które nie mogą przybyć w nocy zapraszamy na Pasterkę o godz. 16.00 lub do kościoła św. Anny o godz. 22.00. Podczas Pasterki o godz. 16.00 dzieci i młodzież przedstawią jasełka bożonarodzeniowe. Kolekta z Pasterki zasili Fundusz Obrony Życia.
 5. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. W duchu miłości i wzajemnego wybaczenia składajmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem. Starajmy się zachować tradycję wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych podczas wieczerzy wigilijnej.
 6. W czwartek Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy św. niedzielny bez Mszy św. o godz. 7.00. Wszystkich Parafian i Gości zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w obydwa dni świąteczne, w Czarnowąsach i Borkach od godz. 9.30, a w Krzanowicach i Wróblinie od godz.10.00.
 7. W piątek drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia. W tym dniu czcimy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego, bez nieszporów. Po Mszach św. błogosławić będziemy owies. Kolekta przeznaczona będzie na KUL.
 8. W sobotę czcimy św. Jana, Apostoła i Ewangelistę. Msza św. rano o godz. 8.00, a po niej błogosławieństwo wina.
 9. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W tym dniu wspominamy również Świętych Młodzianków. Z tej racji zapraszamy wszystkie dzieci, młodszych i gimnazjalistów, na jasełka bożonarodzeniowe o godz. 15.30 a następnie na Mszę św. w ich intencji o godz. 16.00. Wszystkie dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolędowy w wykonaniu naszej parafianki Sabiny Golanowskiej, pt. Koncert Bożej Dziecinie.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na pokrycie wydatków związanych z montażem w kościele nowych drzwi i witraży, za przygotowanie i przywiezienie choinek i za wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty parafialnej. Również za dary na stół dla plebanii.
 11. Na mocy dekretu Ks. Abpa Alfonsa Nossola z dnia 8 grudnia br. nasz ksiądz proboszcz został wyróżniony tytułem Dziekana Honorowego.
 12. W minionym tygodniu do grona lektorów zostali przyjęci: Dawid Kupilas, Szymon Wróbel, Denis Grala, Krzysztof Danisz, Łukasz Zadrożny i Przemysław Jaskórzyński. Życzymy im dobrej i starannej służby dla Bożej chwały.
 13. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • poniedziałek – Róża św. Józefa (M. Gallus) i Róża św. Faustyny (M. Przywara)
 • wtorek – Róża św. Elżbiety (O. Knietsch) i Róża Narodzenia NMP (G. Zowada)
image_print