Trzecia Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Kościół wzywa nas: Gaudete – Radujcie się! Pan jest już blisko. Zapraszamy na nieszpory adwentowe o godz. 15.00.
 2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin. Przypominamy też, że wiodącym hasłem nowego roku liturgicznego jest wezwanie: Otoczmy troską życie.
 3. Zachęcamy do udziału w Roratach codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o godz. 8.00. Dla osób dorosłych Roraty również rano w poniedziałek, środę i piątek o godzinie 7.00. Wzywamy osoby starsze do większego przebudzenia się, byśmy się nie rozminęli z przychodzącym do nas Panem.
 4. We wtorek po Roratach (o godz. 18.00) spotkanie z rodzicami dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. Próba chóru w środę o 18.00.
 5. W piątek świąteczne odwiedziny chorych od g. 8.30. Bardzo prosimy o poinformowanie o tych odwiedzinach wszystkich chorych.
 6. Również w piątek zapraszamy młodzież na Roraty, a po Mszy św. na spotkanie opłatkowe i film do salki ?Betania”.
 7. W sobotę po Mszy św. porannej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.
 8. W ubiegłą niedzielę przez sakrament chrztu św. godność dzieci Bożych otrzymali: Kinga Mróz i Pascal Kita. Rodzicom i chrzestnym życzymy wiele wytrwałości w prowadzeniu tych dzieci ku Bogu w Kościele świętym.
 9. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i świece Caritas. Marianki oferują nam kalendarze wykonane przez ludzi niepełnosprawnych w cenie 7zł.
 10. Odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii rozpoczną się 2 stycznia. Odwiedzimy i pobłogosławimy rodziny w Czarnowąsach. Plan kolędy zamieszczony zostanie w Liście Parafialnym za dwa tygodnie.
 11. Polecamy kolejny numer miesięcznika ?List” (problematyka rodziny i wychowania dzieci) w cenie 6,50 zł, który znajduje się obok Listu Parafialnego.
 12. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie wydatków związanych z montażem nowych drzwi w kościele i witraży.
 13. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii, za udział w Roratach w ubiegłym tygodniu i za zaproszenie na Wigilię do Sali Wiejskiej.
 14. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • pon – Róża Niepokal. Poczęcia NMP (O. Hanusik) i MB Królowej Aniołów (U. Czok)
 • wt – Róża św. Jacka (D. Cebulla) i Róża bł. Czesława P. Cebulla)
 • śr – Róża św. Barbary (M. Panusch) i Róża św. Kamila (F. Mróz)
 • czw – Róża św. Anny (T. Matyszok) i Róża św. M. Kolbe (J. Waldyra)
 • pt – Róża św. Judy (E. Liguda) i Róża MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
image_print