Druga Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15.00.
 2. W dniu dzisiejszym o godz. 14.00 w katedrze opolskiej godność Nadzwyczajnego Szafarza Komunii św. otrzyma nasz parafianin pan Marek Skorupski. Bardzo się z tego cieszymy i życzymy mu wiele łask Bożych w tej ważnej posłudze dla naszej parafii.
 3. W poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na Msze św. o godz. 8.00, 9.30 i 17.00. Msza św. o 17.00 zostanie odprawiona w int. Sodalicji Mariańskiej i ich rodzin. Podczas tej Mszy św. zostanie przyjętych do grona Marianek 8 dziewczynek.
 4. Zapraszamy na Roraty codziennie o 17.00, a w sobotę o 8.00 rano. Dla osób dorosłych roraty także o 7.00 rano w poniedziałek, środę i piątek.
 5. Próba chóru w środę o godz. 18.00.
 6. W zakrystii można zakupić świece Caritas (duże – 10 zł), a przed kościołem u ministrantów są do nabycia opłatki wigilijne. Natomiast Marianki proponują nam piękne kalendarze wykonane przez Artystów Malujących Ustami i Nogami. Cena 7 zł. Dochód ze sprzedaży jest na cele Sodalicji Mariańskiej.
 7. W ubiegłą niedzielę przez sakrament chrztu św. godność dziecka Bożego otrzymał Robert Malcharczyk. Witamy to dziecko Boże w Kościele i w naszej wspólnocie parafialnej.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu, za ofiary składane przed kościołem na wsparcie Kościoła na Wschodzie a także dzieciom i dorosłym za liczny udział w Roratach w ubiegłym tygodniu. Szczególnie dziękujemy za ofiary zbierane w ubiegłą niedzielę przez parafialny Caritas na zakup paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii. Uzbieraliśmy na ten cel kwotę prawie 2. 800 zł. Bóg zapłać za otwarte serca i Waszą hojność!
 9. Zostały również założone w prezbiterium dwa wielkie witraże oraz nowe drzwi dębowe we wnętrzu naszej świątyni (z przodu i z tyłu kościoła). Możemy powiedzieć, że już prawie wszystkie okna w kościele są podwójne a przede wszystkim nowe.
 10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • poniedziałek – Róża św. Moniki (K. Niestrój) i Róża św. Rocha (E. Matyszok)
 • wtorek – Róża MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia) i Róża MB Bolesnej (M. Mróz)
 • środa – Róża MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk) i Róża Ducha Św. (E. Piontek)
 • czwartek – Róża Wniebowzięcia NMP (G. Fak) i Róża Zwiastowania NMP (K. Świerc)
 • piątek – Róża MB Pocieszenia (G. Kinder) i Róża św. Jadwigi (E. Fila)
image_print