Pierwsza Niedziela Adwentu

 1. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Pana. Zapraszamy na nabożeństwo adwentowe o godz. 15.00, podczas którego zostaną poświęcone wieńce adwentowe i lampiony dla dzieci na roraty. Młodzież zapraszamy o godz. 15.30 do kościoła seminaryjno-akademickiego w Opolu (ul. Drzymały) na Modlitewne Czuwanie Młodych.
 2. Od poniedziałku zapraszamy wszystkich na Msze św. roratnie o godz. 17.00 a sobotę o godz. 8.00. Podczas Rorat dzieci losować będą dwie figurki Matki Najświętszej, aby potem zabrać je do domu i wspólnie modlić się z całą rodziną. Będziemy również losować serduszka, na których dzieci napiszą wybrane przez siebie jedno zdanie z Listów św. Pawła.
 3. Próba chóru w środę o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św. W środę od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek nabożeństwo ku czci NSPJ, a w sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP. Miesięczne odwiedziny chorych będą dopiero 19 grudnia (trzeci piątek m-ca), które będą równocześnie odwiedzinami świątecznymi. Prosimy bardzo o powiadomienie o tej zmianie wszystkich zainteresowanych.
 5. W czwartek czcimy św. Barbarę – dziewicę i męczennicę, a w sobotę wspominamy św. Mikołaja – biskupa.
 6. Kolekta z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby WSD i Kurii w Opolu. W przyszłą niedzielę będziemy również modlić się za Kościół na Wschodzie, a po Mszach św. przed kościołem zbiórka do puszek na ten cel.
 7. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków i świec wigilijnych a także Marianki będą sprzedawać kalendarze, które są produkowane przez Artystów Malujących Ustami i Nogami (AMUN).
 8. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę na potrzeby naszej parafii, za wykonanie wieńców adwentowych, a także za składane przed kościołem ofiary na zakup paczek dla potrzebujących z naszej parafii, które przygotuje nasz Parafialny Caritas.
 9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • pon. – Róża św. Antoniego (H. Firlus) i Róża MB Kościoła (Ł. Michala)
 • wt. – Róża MB Pośredniczki Łask K. Jendryca) i Róża św. Wojciecha (M. Patrzek)
 • śr. – Róża św. O. Pio (K. Rippel) i Róża św. Antoniego (K. Rusek)
 • czw. – Róża MB Wspomoż. Wiernych (E. Wróbel) i Róża MB z Lourdes (A. Kotula)
 • pt. – Róża bł. Marii Merkert (E. Wróbel) i św. Joanny Beretta Molla (U. Nowainska)
image_print