Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszamy na godz. 15.00 na nieszpory ku czci Chrystusa Króla, podczas których możemy zyskać odpust zupełny.
 2. Kończy się rok liturgiczny. Od przyszłej niedzieli rozpocznie się Okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania na przyjście Pana Jezusa i przygotowania się do świat Bożego Narodzenia. Niech to będzie dla nas czas zatrzymania się i radosnego skupienia, wyciszenia i modlitwy oraz czuwania z Matką Najświętszą, noszącą pod sercem Zbawiciela.
 3. Dzieciom i gimnazjalistom przypominamy o Mszy św. szkolnej w środę o godz. 17.00. Próba chóru o godz. 18.00.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszach św. przed kościołem członkowie Parafialnego Zespołu Caritas będą zbierać ofiary na rzecz potrzebujących z naszej parafii, dla których chcemy przygotować paczki świąteczne. Z góry dziękujemy za każdą złożoną ofiarę.
 5. Również w przyszłą niedzielę czcimy św. Andrzeja – Apostoła. Młodzież zapraszamy do kościoła seminaryjno – akademickiego w Opolu (ul. Drzymały) na Ekumeniczną Modlitwę Młodych o godz. 15.30.
 6. W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Gerhard Leja, lat 90. Niech odpoczywa w pokoju!
 7. W ubiegłą niedzielę przez sakrament chrztu św. godność dzieci Bożych otrzymali: Kamil Ressel i Kacper Pająk. Witamy ich w Kościele i naszej wspólnocie parafialnej.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą ofiarę na potrzeby naszej parafii.
 9. Dziękujemy również za dary dla plebanii.
 10. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • pon. – Róża św. Anny (T. Matyszok) i Róża MB Dobrej Rady (D. Jaszczyk)
 • wt. – Róża św. Rocha (E. Matyszok) i Róża św. Faustyny (M. Przywara)
 • śr. – Róża MB Wspomoż. Wiernych (E. Wróbel) i Róża MB z Lourdes (A. Kotula)
 • czw. – Róża św. O. Pio (K. Rippel) i Róża św. Elżbiety (O. Knietsch)
 • pt. – Róża św. Norberta (H. Galus)

Bardzo dziękujemy wszystkim członkom Bractwa Różańcowego za obecność na modlitwie różańcowej tu w kościele, rano lub wieczorem, i tym, którzy łączą się z nami na tej modlitwie w swoich domach. Bóg zapłać.

image_print