XXVII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj XXVII Niedziela Zwykła. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Bogu za Jego dobroć, hojność, za dar chleba, a rolnikom i tym, którzy im pomagają za trud i wysiłek. Parafianom z Borek dziękujemy za przygotowanie tegorocznych Dożynek. O godz. 15.00 na nabożeństwo różańcowe.
  2. Z dniem dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Płody rolne dla Wyższego Seminarium Duchownego możemy składać w tygodniu, jak co roku, w Czarnowąsach u państwa Leja, w Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk.
  3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe o g. 17.30. Jak na razie przykład dają nam dzieci. W środę jest ich najwięcej. A reszta? We wtorek czcimy NMP Różańcową. Różaniec i wieczorna Eucharystia w intencji Bractwa Różańcowego zostanie odprawiona w kościele św. Anny.
  4. W środę o godz. 17.00 Msza św. szkolna i różaniec dla dzieci i gimnazjalistów. O godz. 18.30 próba chóru.
  5. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny pielgrzymka dla Marianek.
  6. W przyszłą niedzielę w Świerklach ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o g. 15.00.
  7. Za tydzień przypada Niedziela Papieska. Będziemy się modlić o beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego Jana Pawła II. Przed kościołem po Mszach św. zbiórka na Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia dla wspierania edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
  8. W ubiegłą niedzielę przez sakrament Chrztu św. godność dzieci Bożych otrzymali: Kacper Stec, Julia Stępień, Vivienn Spisla i Tymoteusz Skrzydeł. Witamy ich w Kościele i w naszej wspólnocie parafialnej.
  9. W zakrystii można nabyć kalendarz dekanalny w cenie 3 zł. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za wszelkie dobro uczynione dla naszej parafii. Bóg zapłać.
  10. We wtorek 14 października o g. 18.00 ks. bp Paweł Stobrawa poświęci nasz nowy dzwon dla kościoła św. Anny. Już dzisiaj zapraszamy na tę Mszę świętą!
image_print