XXII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o godz. 15:00.
 2. Serdecznie witamy nowego Księdza Wikarego, którym jest ks. Andrzej Mazurek. Życzymy Księdzu wiele błogosławieństwa Bożego w posłudze w naszej parafii.
 3. W poniedziałek czcimy bł. Bronisławę ? patronkę naszej diecezji. Również w poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Zapraszamy wszystkie dzieci i gimnazjalistów, ich rodziców i nauczycieli na Mszę św. o godz. 8:00.
 4. Wtorkowa wieczorna Msza św. będzie odprawiona o godz. 18:00 w kościele św. Anny.
 5. W środę o 17:00 pierwsza po wakacjach Msza szkolna, połączona z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów. Od godz. 16:00 miesięczna spowiedź dla dzieci i gimnazjalistów, aby z Panem Jezusem rozpocząć ten nowy rok szkolny.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I. sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek nabożeństwo ku czci NSPJ, a w sobotę ku czci Niepokalanego Serca NMP. Okazja do sakramentu pokuty przed każda Mszą św.
 7. Miesięczne odwiedziny chorych w piątek od godz. 8:30.
 8. W piątek zapraszamy młodzież na wieczorną mszę św. o godz. 18:00, która zostanie odprawiona o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Św. na rozpoczęcie nowego roku szkolno-katechetycznego. Okazja do spowiedzi św. od 17:30.
 9. Kolekta z przyszłej niedzieli na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.
 10. Zap. przedślubne: Onno Egtberts z Holandii i Agnieszka Gumul z Czarnowąs /I/; Agnieszka Henryka Domaracka z Czarnowąs i Radosław Siczewski z Opola /I/.
 11. Nasze parafialne Dożynki odbędą się w niedzielę 5 października. W tym roku gospodarzami będą parafianie z Borek.
 12. Informujemy osoby, które zapisały się na parafialną pielgrzymkę w dniu 13 września na obchody kalwaryjskie na Górze św. Anny, że wyjazd nastąpi z parkingu przy kościele o godz. 600. Opłatę 20 zł, należy uiścić w zakrystii do przyszłej niedzieli lub w autobusie. Dzieci są zwolnione od opłaty.
 13. Dziękujemy za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na rzecz poszkodowanych w kataklizmie. Uzbieraliśmy aż 8 tyś. złotych. Bóg zapłać za ten wielki dar serca!  Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Prospekt organowy w kościele jest już gotowy. Zostały założone oryginalne piszczałki.  Są jeszcze do wykonania zdobienia i złocenia. Dotychczasowy koszt tego przedsięwzięcia wynosi 11 tyś. zł. Na ten cel została przeznaczona ofiara złożona przez naszych strażaków i parafian z Borek. Bóg zapłać!
image_print