XX Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj czcimy św. Jacka, głównego patrona Metropolii Górnośląskiej. W Dobrzeniu odpust ku czci św. Rocha. W naszym kościele dzisiaj nie ma nieszporów.
 2. Jutro wyrusza z Opola Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Bagaże będą przyjmowane dzisiaj na parkingu k. plebanii o g. 19.30. Pielgrzymom życzymy szczęśliwej drogi. Ich modlitwie polecamy całą nasza parafię.
 3. We wtorek przypada I rocznica konsekracji kościoła św. Anny. W tym dniu, o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich Parafian do kościoła św. Anny na uroczystą Mszę św. kiermaszową, której będzie przewodniczyć i Słowo Boże wygłosi ks. Prałat Albert Glaeser. Natomiast w niedzielę o godz. 15.00 w kościele św. Anny odprawimy uroczyste nieszpory kiermaszowe.
 4. Do końca października wszystkie wtorkowe Msze św. wieczorne będą sprawowane w kościele św. Anny.
 5. W środę czcimy św. Bernarda, w czwartek św. Piusa X, w piątek NMP Królową, a w sobotę św. Różę z Limy.
 6. Można się jeszcze zapisywać na obchody kalwaryjskie Podwyższenia Krzyża Świętego na Górę św. Anny. Wyjazd autobusem 13 września, wcześnie rano.
 7. Zap. przedślubne: Rafał Wojciechowski z Opola i Magdalena Sobecka z Czarnowąs /I/, Krzysztof Pawelus z Opola i Wioletta Gondecka z Czarnowąs /I/, Michał Gmyrek z Poniszowic i Agata Peklicz z Wróblina /I/, Dominik Klemens z Czarnowąs i Anna Hauza z Lubowidza /II/.
 8. Dziękujemy za kolektę na KUL, z Uroczystości Wniebowzięcia NMP, za dzisiejszą kolektę na potrzeby naszej parafii. Za wszelkie dobro Bóg zapłać!
 9. Plan modlitwy różańcowej przed wieczornymi Mszami św.:
 • poniedziałek: Róża Bł. Marii Merkert /M. Baron/
 • wtorek: Róża św. Norberta /H. Galus/
 • środa: Róża MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/
 • czwartek: Róża św. Józefa /M. Galus/
 • piątek: Róża św. Andrzeja Boboli /K. Rusek/
image_print