XVIII Niedziela Zwykła

  1. Dziś przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00. Możemy również dzisiaj uzyskać odpust zupełny ?Porcjunkuli?. Warunki odpustu: pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Modlitwy Pańskiej i Wyznania wiary, spowiedź i Komunia św. wraz z modlitwą w intencji Ojca świętego; wykluczone przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  2. Od poniedziałku do piątku Msze św. sprawowane będą tylko rano o godz. 7.00.
  3. W środę przypada Święto Przemienienia Pańskiego.
  4. W I czwartek miesiąca po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę czcimy św. Teresę Benedykę od Krzyża /Edytę Stein/, dziewicę i męczennicę, patronkę Europy.
  6. Zapowiedzi przedślubne: Grażyna Grabowska z Wróblina i Rafał Zieliński z Zawady /I/, Agnieszka Krawczyk z Chechła i Andrzej Woś z Borek /II/.
  7. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp. Piotr Kornek, l. 79 i Paweł Lisowski, l. 74. Pokój ich duszom!
  8. W zakrystii można zapisywać się i nabywać znaczki w cenie 12 zł. na Pieszą Opolską Pielgrzymkę na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 18 do 23 sierpnia.
  9. W ubiegły poniedziałek zakończyliśmy obchody odpustowe ku czci św. Anny. Dziękujemy Panu Bogu za wszelkie łaski tego świętego czasu a także za dar wspaniałej pogody. Dziękujemy Ks. Biskupowi, wszystkim Kapłanom, Siostrom Zakonnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Mariankom, Chórowi, Orkiestrze, Panu dekoratorowi, Panom niosącym baldachim i zbierającym kolektę, ZGK z Kup za wykonane prace porządkowe na cmentarzu i placu kościelnym. Dziękujemy również za dary na stół odpustowy na plebanii, Paniom za umycie okien w kościele i kaplicy odpustowej, Panu Szmechcie za wykonane prace malarskie w kościele parafialnym. Przede wszystkim szczególne wyrazy wdzięczności składamy wszystkim Parafianom i Gościom za bardzo liczny i nabożny udział w tej Uroczystości, za przyjętą Komunię św. i za złożone ofiary. Dziękujemy także za dzisiejszą kolektę na potrzeby WSD i Kurii w Opolu oraz wszystkim uczestnikom parafialnej pielgrzymki do Częstochowy i Gidli. Za wszystko składamy Bóg zapłać!
  10. Na mocy dekretu Ks. Bpa Ordynariusza Ks. Wikary, po rocznej posłudze w naszej parafii, od 25 sierpnia rozpocznie pracę duszpasterską w parafii św. Jacka w Opolu. Dziękujemy serdecznie Ks. Pawłowi za posługę sakramentalną, pracę w szkole, za wszelkie dobro jakie w tym czasie dla naszej Wspólnoty uczynił. Życzymy Ks. Pawłowi wiele łask Bożych w dalszej pracy kapłańskiej. Od 25 sierpnia rozpocznie u nas posługę nowy ksiądz wikary, Ks. Andrzej Mazurek, który dotąd pracował w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Raciborzu.
image_print