XVII Niedziela Zwykła

 1. Wczoraj rozpoczęliśmy uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. Cieszymy się z obecności wszystkich wiernych czcicieli naszej Patronki, a szczególnie przybyłych Gości. Serdecznie witamy kaznodzieję odpustowego Ks. Józefa Krawca ? kapelana w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich i założyciela Stowarzyszenia ?Barka?. Dzisiaj po południu w kościele św. Anny będzie jeszcze Msza św. o godz. 16.00, natomiast o 19.00 odbędzie się koncert organowy, na który gorąco zapraszamy. Przy wejściu do kościoła można polecić modlitwie swoich bliskich zmarłych. Można też nabyć nowy folder o kościele św. Anny – cena 5 zł. Jest to cegiełka poświęcona na dalsze wydatki.
 2. Jutro /w poniedziałek/ Dzień Chorych w naszej parafii. Zapraszamy wszystkich chorych i osoby w podeszłym wieku na Mszę św. do kościoła św. Anny o godz. 9.30. W ich intencji zostanie odprawiona Msza św., połączona z udzielaniem Sakramentu Chorych i błogosławieństwem ?lurdzkim?. Po Mszy św. od godz. 11.00 odpustowe a zarazem miesięczne odwiedziny chorych. Prosimy o poinformowanie o tych odwiedzinach wszystkie zainteresowane osoby. W poniedziałek w kościele parafialnym nie będzie żadnej Mszy św.
 3. Jutro wieczorem o godz. 18.00 w kościele św. Anny odmawiana będzie modlitwa różańcowa za Zmarłych, a następnie odprawiona zostanie Msza św. w intencji zmarłych polecanych w odpustowych zaleckach. Po Mszy św. nabożeństwo za Zmarłych na cmentarzu i następnie procesja teoforyczna do kościoła parafialnego. Prosimy przynieść ze sobą świece.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca.
 5. W przyszłą niedzielę uroczystości odpustowe w parafii Popielów i Brynica, a na Górze św. Anny obchody Uroczystości Matki Boskiej Anielskiej oraz pielgrzymka motocyklistów.
 6. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na potrzeby WSD i Kurii w Opolu.
 7. Zapowiedzi przedślubne: Agnieszka Krawczyk z Chechła i Andrzej Woś z Borek /I/.
 8. Informujemy uczestników parafialnej pielgrzymki do Częstochowy i Gidli, że wyjazd nastąpi w czwartek /31 lipca/ o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Prosimy ze sobą zabrać książeczkę ?Droga do nieba?.
 9. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie na naszą doroczną uroczystość odpustową, za wspólne modlitwy i za złożone ofiary. Szczególnie dziękujemy kaznodziei odpustowemu Ks. Józefowi za posługę miłosierdzia w konfesjonale i za posługę Słowa oraz Ks. Tomaszowi Jałowemu, naszemu tegorocznemu prymicjantowi, za przewodniczenie sumie odpustowej. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby św. Anna wypraszała potrzebne łaski w życiu osobistym i rodzinnym. Zapraszamy na odpust za rok 26 lipca, w samą Uroczystość św. Anny.
 10. Rada Sołecka, DFK i OSP z Czarnowąs oraz GOK z Dobrzenia Wlk. zapraszają w sobotę i niedzielę na doroczny festyn na parkingu przy kościele.
 11. Plan modlitwy różańcowej przed wieczorną Mszą św.:
 • wtorek – Róża MB Fatimskiej (A. Gondro), Róża św. Maksymiliana Kolbe (J. Waldyra)
 • środa – Róża św. Rocha (E. Matyszok), Róża MB Częstochowskiej (M. Lisowska)
 • czwartek – Wniebowzięcia NMP (G. Fak), Róża Ducha Świętego (E. Piontek)
 • piątek – Róża św. Faustyny (M. Przywara), Róża św. Judy (E. Liguda), Róża św. Wojciecha (M. Patrzek)
image_print