XVI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj XVI Niedziela Zwykła. Zapraszamy na nieszpory o g. 15.00.
 2. Msze św. od poniedziałku sprawowane będą także wieczorem o g. 18.00.
 3. Od poniedziałku do soboty na Górze św. Anny trwać będzie Święto Młodzieży.
 4. W środę czcimy św. Brygidę – patronkę Europy.
 5. Również w środę o godz. 16.00 prosimy Panie o umycie okien w kościele św. Anny oraz kaplicy odpustowej. Wszystkich parafian prosimy natomiast o uporządkowanie grobów swoich bliskich i dróżek cmentarnych.
 6. W piątek przypada święto św. Jakuba – Apostoła. W tym dniu czcimy również św. Krzysztofa – patrona kierowców. Wszystkich zmotoryzowanych zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, połączoną z błogosławieństwem kierowców i pojazdów. Ofiary złożone w tym dniu przeznaczone będą na zakup środków transportowych dla misjonarzy.
 7. Próba chóru w piątek o 19.00.
 8. W sobotę przypada Uroczystość naszej patronki św. Anny. Msze św. rano odprawione będą o godz. 7.00 w kościele parafialnym i o godz. 9.00 w kościele św. Anny. Wieczorem natomiast o godz 18.00 wyruszymy procesyjnie z kościoła parafialnego do kościoła św. Anny, aby o godz. 18.30 odprawić nieszpory odpustowe, a po nich Mszę św. w intencji żyjących i zmarłych Dziadków i Babć. Uroczystej Mszy św. przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi Ks. Bp Jan Kopiec.
 9. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii Uroczystość odpustowa ku czci św. Anny. Msze św. sprawowane będą. o godz. 7.00 w kościele parafialnym oraz w kościele św. Anny o godz. 7.00 /w int. Matek/, o 9.00, 11.00 /suma odpustowa/ i 16.00. Sumie odpustowej prze­wodniczyć będzie Ks. Tomasz Jałowy ze Swierkli, nasz tegoroczny prymicjant, natomiast kaznodzieją odpustowym będzie Ks. Józef Krawiec – kapelan w Zakładzie Karnym w Strzelcach Opolskich i za­łożyciel Stowarzyszenia ?Barka”, który ostatnio głosił rekolekcje wiel­kopostne w naszej parafii.
 10. Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości, Siostry Jadwiżanki, chór i orkiestrę. Prosimy Liturgiczną. Służbę Ołtarza o pomoc w pracach po­rządkowych, Marianki do sztandarów i figury, Panów do baldachimu i zbierania kolekty oraz strażaków do zabezpieczenia trasy procesji.
 11. Okazja do odpustowej spowiedzi św. codziennie przed każdą Mszą św. W sobotę z sakramentu pokuty będzie można skorzystać od godz. 17.00 w kościele parafialnym, a od godz. 18.30 u św. Anny. Bardzo prosimy nie odkładać spowiedzi św. dopiero na niedzielę odpu­stową. Radosne i godne przeżycie naszej Uroczystości odpustowej do­kona się przez przyjęcie Pana Jezusa w Komunii św.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Iwona Krawczyk z Dobrzenia Wielkie­go i Marcin Lekner z Krzanowic /zap. II/, Klaudia Gabrielczyk z Bo­rek i Grzegorz Gołębiowski z Nowego Browińca /zap. II/.
 13. Dnia 31 lipca (czwartek) organizowana jest pielgrzymka do Często­chowy i Gidli. Koszt wyjazdu 25 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Składamy serdeczne podziękowania za dzisiejszą kolektę na potrze­by naszej parafii. Dziękujemy za wykonane prace murarsko-tynkarskie w kościele parafialnym, za wywóz gruzu oraz dowiezienie piasku, za użyczenie narzędzi do skuwania muru. Mariankom za udział w rowe­rowej pielgrzymce do Studzionki oraz za wszelkie dobro uczynione dla naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać!
 15. Plan wieczornej modlitwy różańcowej.
 • 21 poniedziałek – Róża bł. Czesława (Cebulla), Róża św. Jacka (D. Cebulla)
 • 22 wtorek – Róża św. Elżbiety (O. Knietsch), Róża MB z Lourdes (A. Kotula)
 • 23 środa – Róża MB Bolesnej (M. Mróz), Róża MB Matki Kościoła (Ł. Michała)
 • 24 czwartek – Róża św. Jadwigi (E. Fila), Róża MB Pośredniczki Łask (K. Jendryca)
 • 25 piątek – Róża św. Moniki (K. Niestrój), MB Nieustającej Pomocy (M. Czirnia)

Bractwo Różańcowe – Modlimy się o prawdziwie chrześcijańskie przeżycie uroczystości odpustowej ku czci św. Anny.

image_print