Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

21 kwietnia 2019 | Opublikował: | Kategoria: Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne o 15.00.

2. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Porządek Mszy niedzielny, bez nieszporów. Kolekta będzie na KUL. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.00.

3. W tym tygodniu jest Oktawa Wielkiej Nocy. Zachęcamy do liczniejszego udziału w Mszach św.

4. W środę Msza szkolna o 17.00. W Chróścicach o 19.00 Konwent Wielkanocny naszego dekanatu. Również w środę Diecezjalna Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę.

5. W czwartek czcimy św. Marka, ewangelistę. Zapraszamy o 7.00 na Mszę błagalną o dobrą pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli.

6. W piątek Msza młodzieżowa o 18.00. Z racji Oktawy nie obowiązuje post piątkowy.

W sobotę w Seminarium w Opolu Dzień Otwartych Drzwi. O 8.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jagiełły od nru 20 do 28.

7. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. przed kościołem panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzały Książeczki z modlitwami do Miłosierdzia Bożego, za dobrowolną ofiarę, na cele Parafialnego Zespołu Caritas. Do tego, zamiast „kremówek” – „słodka krówka”. Nieszpory o 15.00 zostaną odprawione w kościele św. Anny przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie na diecezjalny Caritas. W Kup odpust ku czci św. Jerzego.

8. Dziękujemy za liczny udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemy Siostrom Jadwiżankom, chórowi, orkiestrze, LSO, Mariankom, grupom niosącym sztandary, strażakom i za wykonanie dekoracji i wystroju kościoła. Dziękujemy za dzisiejsza kolektę na pokrycie kosztów renowacji ławek i za złożone przy Bożym Grobie ofiary na kościoły w Ziemi Świętej, a także za dary dla probostwa i przesłane życzenia.

9. Wieczorny różaniec: wt. – MB Królowej Aniołów /U. Czok/ i Niepok. Pocz. NMP /O. Hanusik/; śr. – św. Barbary /M. Panusch/; czw. – św. Kamila /E. Zdzuj/; pt. – św. Norberta /H. Galus/.

10. Do wieczności odeszła śp. Danuta Czernicka, l. 77. RIP

Komentowanie wyłączone.