II Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

2. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o 17:00. Od 16:30 spowiedź dla dzieci.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.

4. W piątek na wieczorną Mszę św. i Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież i czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 17:30 spowiedź dla młodzieży. 5. W sobotę przed poranną Mszą św. zaśpiewamy Godzinki.

6. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WSD i Kurię w Opolu.

7. Sakrament chrztu św. przyjęła Iga Marcinek. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone do puszek ofiary na Misyjne Dzieło Pomocy ,,Ad Gentes” i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Pelargonii od nru 20 do 28.
I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00. W poniedziałek obchodzić będziemy święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

2. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o 17:00. Po Mszy o 17:45 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii Świętej.

3. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na piątkową wieczorną Mszę św. z Drogą Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież.

4. W zakrystii możemy nabyć świece na stół wielkanocny w cenie 8 zł.

5. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy ,,Ad Gentes”.

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Kopernika i Kłopockiej.

7. Do wieczności odszedł śp. Walter Laksy, l. 89. RIP.
Niedziela VI Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą i rozpoczynamy Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Porządek adoracji dzisiaj: 12:00 Siostry Jadwiżanki, 13:00 Wróblin, 14:00 Borki i Krzanowice, 15:00 Czarnowąsy, 16:00 Msza święta. Porządek adoracji w poniedziałek i wtorek: 8:00 Msza św., 8:45 Czarnowąsy, 10:00 Wróblin, 11:00 adoracja indywidualna, 12:00 Siostry Jadwiżanki, 13:00 Borki, 14:00 Krzanowice, 15:00 adoracja indywidualna, 16:45 zakończenie adoracji, 17:00 Msza św.

2. W Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. sprawowane będą o 8:00, 9:30, 17.00 i 18:30. W tym dniu obowiązuje post ścisły – ilościowy i jakościowy. W tym szczególnym okresie współcierpimy z cierpiącym Chrystusem, dlatego też zachęcamy do udziału w piątki w Drodze Krzyżowej, a w niedzielę w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na piątkową wieczorną Mszę św. z Drogą Krzyżową zapraszamy młodzież.

4. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

5. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Lnianej, Wakacyjnej i Jesiennych Liści.
Niedziela V Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

W środę Msza św. szkolna o 17:00 a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00.

W czwartek przypada Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę św. o 17:00 w intencji chorych i osób w podeszłym wieku z naszej parafii. Z tej racji w piątek od 8:00 odwiedziny chorych, na wyraźne życzenie zainteresowanych osób. Zapisy w zakrystii i u Pana Henryka Galusa.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem.

Plan adoracji w niedzielę:

12:00 Siostry Jadwiżanki

13:00 Wróblin

14:00 Borki i Krzanowice

15:00 Czarnowąsy

16:00 Msza święta

3. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu, za kolektę ze Święta Ofiarowania Pańskiego na klasztory klauzurowe i za składane ofiary kolędowe. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sobieskiego od nru 1 do 25.

Dziękujemy również Panom za posprzątanie dekoracji bożonarodzeniowych, w kościele parafialnym i u św. Anny. Bóg zapłać.

4. Obok Listu Parafialnego znajdują się kartki na zalecki wielkopostne. Zalecki będą odczytywane na nabożeństwach Drogi krzyżowej. Polecajmy naszych zmarłych Bożemu miłosierdziu, oni tej modlitwy bardzo potrzebują.

5. Do wieczności odeszły: śp. Małgorzata Zappe, l. 85; śp. Krystyna Kubis, l. 66 i śp. Maria Kokott, l. 63. RIP.
Niedziela IV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00. We wtorek obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. sprawowane będą o 8:00, 9:30 i 17:00. Podczas wszystkich Mszy poświęcenie gromnic, których światła mają nas strzec od wszelkich nieszczęść. Kolekta przeznaczona będzie na klasztory klauzurowe. Po Mszach św. błogosławieństwo gardła ku czci św. Błażeja.

2. W środę wspominamy św. Błażeja. Msza św. szkolna o 17:00. Od 16:30 spowiedź dla dzieci. Po Mszach błogosławieństwo gardła.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.

4. W piątek na wieczorną Mszę o 18:00 zapraszamy młodzież i czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 17:30 spowiedź dla młodzieży. W piątek czcimy również św. Agatę. Po Mszach św. błogosławieństwo chleba i wody ku jej czci. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki.

5. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na WSD i Kurię w Opolu.

6. Sakrament chrztu św. przyjął Szymon Baron. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Pelargonii od nru 5a do 16.

8. Do wieczności odszedł śp. Józef Gonsior, l. 77. RIP.
Niedziela III Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W poniedziałek przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, a także kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka.

3. We wtorek w liturgii wspominamy św. Tymoteusza i Tytusa, a w czwartek św. Tomasza z Akwinu.

4. W środę Msza św. szkolna o 17:00, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00.

5. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Słowa Bożego.

Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za składane ofiary kolędowe i za złożone przed kościołem ofiary do puszek na wsparcie poszkodowanych w Chorwacji. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Wolności on nru 108 do 115.

6. Do wieczności odeszli: śp. Zbigniew Sroka l. 58 i śp. Joachim Hilla, l. 59 i Hildegarda Szleger, l. 84. RIP.
Niedziela II Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7:00. Wyjątkowo w środę także o 17.00 Msza szkolna w int. dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców. 

3. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. We wtorek wspominamy św. Józefa Sebastiana Pelczara, a w czwartek św. Agnieszkę.

4. W czwartek przypada Dzień Babci a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o żyjących i zmarłych babciach i dziadkach.

5. W sobotę w naszej parafii przypada adoracja wynagradzająca za zbezczeszczenie naszej świątyni i Najświętszego Sakramentu.

Porządek adoracji:

8:00 Msza święta

8:45 Czarnowąsy

10:00 Borki i Krzanowice

11:00 Wróblin

12:00 Siostry Jadwiżanki

13:00 zakończenie adoracji.

Wszystkich parafian zachęcamy do udziału w tej adoracji, także dzieci i młodzież. Musimy bardziej przybliżyć się do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie aby prosić Go o zmiłowanie z powodu grzechów dawnych i tych nowych względem Eucharystii. 

6. Biskup Opolski prosi o uczynienie niedzieli 24 stycznia Dniem Solidarności z Chorwacją poprzez modlitwę za poszkodowanych z powodu trzęsienia ziemi. W związku z tym za tydzień, przed kościołem, będzie zbiórka na cele poszkodowanych. 

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za składane ofiary kolędowe zarówno w kościele podczas Mszy świętej, jak i na konto parafialne. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. Wyjątkowo w piątek o 17:00 do sprzątania prosimy parafian Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nru 139 do 155.

8. Do wieczności odeszły: śp. Anna Szendzielorz, l. 80 i śp. Jadwiga Moczko, l. 84. RIP.
Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7:00.

Są jeszcze wolne intencje mszalne w I kwartale bieżącego roku.

3. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary kolędowe, tu w kościele, czy też na konto parafialne. Opłaciliśmy już ubezpieczenie wszystkich obiektów parafialnych na nowy rok, w wysokości 4 290 zł. Sami wiecie najlepiej, jak wzrosły wszystkie opłaty. Tym szczerzej składamy Bóg zapłać! – za wszystko.

W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian Wróblina z ul. Sołtysów on nru 17 do 45.

4. Do wieczności odszedł śp. Piotr Waindok, l.80. RIP.
II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem środy, Msze św. sprawowane będą tylko rano o 7:00. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy św. niedzielny, bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody. Kolekta przeznaczona będzie na misje.

Zachęcamy do przeżycia kolędy w Waszym domu. Przygotowaliśmy liturgiczny tekst, którym możemy się posłużyć w przeżyciu tego domowego nabożeństwa, indywidualnie czy z całą rodziną. Niech Duch Święty udzieli nam mocy Bożej i daru wspólnej modlitwy, dla pożytku domowników i całego Kościoła świętego. Niech Matka Najświętsza, Królowa naszej Rodziny otworzy nas na Chrystusa i Jego moc. Niech Bóg Wam pobłogosławi  

3. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego i kończy się okres Narodzenia Pańskiego.

4. Sakrament chrztu św. przyjął Aleksander Kornek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym.

5. Tutaj zamieszczony jest plan parafialnych uroczystości i innych wydarzeń w 2021 r.

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Ochronnej.

7. Do wieczności odeszła śp. Teresa Pająk, l.66. RIP.
Święto Świętej Rodziny

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W tym tygodniu Msze święte poranne sprawowane będą o 8:00

3. W poniedziałek wspominamy Świętych Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę św. o 10:00, dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

4. W czwartek o 17:00 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną z nabożeństwem przebłagalnym na Zakończenie Roku Pańskiego 2020.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca.

6. W piątek rozpoczniemy Nowy Rok Pański 2021. Jest to dzień poświęcony Świętej Bożej Rodzicielce Maryi oraz Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Porządek Mszy św. niedzielny, bez Mszy o 7:00. O 15:00 Nieszpory noworoczne.

7. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki.

8. Kolekta w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na WSD i Kurię w Opolu.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za kolektę z pasterki i Uroczystości Bożego Narodzenia. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nru 110 do 135.

10. Są jeszcze wolne intencje mszalne w I kwartale przyszłego roku.

11. Do wieczności odeszli: śp. Gerhard Faucz, l.89, śp. Alicja Franczyk, l. 59, i śp. Genowefa Newiger, l. 80. RIP.