V Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w poniedziałek św. Agatę. Po Mszach błogosławieństwo chleba i wody, które mają nas chronić od nieszczęść, także pożarów. W sobotę czcimy św. Scholastykę.

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00.

4. Zapraszamy na kolejny czwartek eucharystyczny. Po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 18:30. Znajdźmy chwilę czasu, by trwać przed Panem Jezusem.

5. W niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji już w sobotę zapraszamy na Mszę św. o 9:30 w intencji osób chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii. Po Mszy św. Dyrektor Szkoły Pani Ewa Drop, ks. Proboszcz oraz Zespół Caritas zapraszają na poczęstunek i wspólne spotkanie. Prosimy, zwłaszcza bliskich, o umożliwienie chorym przybycia do kościoła, a potem do szkoły. Może uda nam się spotkać tak jak to było kiedyś. We wtorek o 17.45, na plebanii, spotkanie Zespołu Caritas.  

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się Dni Eucharystyczne przed Wielkim Postem. Porządek adoracji w niedzielę: 12.00 – Siostry Jadwiżanki, 13.00 – Wróblin, 14.00 – Borki i Krzanowice, 15.00 – Czarnowąsy, o 16.00 Msza św.

Za tydzień szafarze zaniosą Komunię Świętą chorym od 9.00. Zapisy do piątku w zakrystii.   

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurie w Opolu, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek, ul. Pelargonii od nr. 5a do 16. Dziękujemy Szafarzom za uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej. Serdeczne Bóg zapłać!

8. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym tygodniu zamawiali Msze święte. Niech wspólne zaplanowanie rodzinnej Mszy świętej będzie przedmiotem naszej szczególnej rozwagi. Są jeszcze intencje wolne.