I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny a także duszpasterski: Uczestnictwo we wspólnocie Kościoła, i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15.00, podczas których poświęcone zostaną wieńce adwentowe i lampiony roratnie.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież i dorosłych o 17.00, w sobotę o 8.00. Zachęcamy również do uczestnictwa w Roratach rano: w poniedziałek, środę i w piątek o 7.00, a w sobotę o 8.00. Dzieci codziennie otrzymają obrazki i będą losowane serduszka z zapisanymi zadaniami. Rodziców prosimy, by swoim pociechom pomogli uczestniczyć w Roratach.

3. W tym tygodniu jest I czwartek miesiąca. Wieczorem po Mszy adoracja do 18.30.

4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. sprawowane będą o 8:00, 9:30 i 17:00. Msza św. o 17:00 zostanie odprawiona w int. Marianek i ich rodzin. Podczas Mszy Marianki złożą wspólne ślubowanie Maryi Niepokalanej i zawierzą swoją Wspólnotę opiece Błogosławionej Karoliny.

5. W sobotę o 10:00 spotkanie LSO

6. W przyszłą niedzielę po Mszach zbiórka do puszek na wsparcie Kościoła na Wsch.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z  Krzanowic z ul. Krzanowickiej od nr. 107 do 119.

8. Polecamy świece wigilijne Caritas w cenie 7 i 15 zł (w zakrystii).

9. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – 8 grudnia, od godziny 12.00 do 13.00 Kościół przeżywa tzw. Godzinę łaski dla świata. U jej początków są objawienia prywatne Matki Bożej Róży Duchownej we włoskim Montichiari. Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski (z przesłania Matki Bożej). Tę Godzinę można przeżyć w kościele, ale również w domu, tam gdzie właśnie przebywamy.

10. Za tydzień będziemy mogli się zaopatrzyć w opłatki wigilijne. W zakrystii możemy nabyć zapowiadany dwumiesięcznik GN – Historia Kościoła, cena 12 zł.

11. Paniom z Borek bardzo serdecznie dziękujemy za piękne wieńce adwentowe dla naszego kościoła i dla św. Anny. Bóg zapłać!

12. Do wieczności odeszli: śp. Andrzej Bronka, l. 63, i śp. Krzysztof Dusza, l. 68. RIP