Niedziela V Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15:00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy w poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy, w piątek św. Scholastykę, a w sobotę czcimy Matkę Boską z Lourdes.

3. W środę Msza św. szkolna o 17:00, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00.

4. Zapraszamy na kolejny Czwartek Eucharystyczny. Po Mszy św. wieczornej adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 18:30. Znajdźmy chwilę czasu, aby w ten sposób pogłębić naszą pobożność eucharystyczną.

5. W sobotę obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorego. Z tej racji serdecznie zapraszamy na Mszę św. o 9:30 w intencji osób chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii. Po Mszy św. Dyrektor Szkoły Pani Ewa Drop, ks. Proboszcz oraz Zespół Caritas zapraszają na poczęstunek i wspólne spotkanie. Prosimy, zwłaszcza bliskich, o umożliwienie chorym przybycia do kościoła, a potem do szkoły. Może uda nam się spotkać tak jak to było kiedyś. We wtorek o 17.45, na plebanii, spotkanie Zespołu Caritas.  

6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurie w Opolu, za składane ofiary kolędowe i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Borowej od nru 36 do 83 i ul. Bliskiej. Dziękujemy Szafarzom za uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej. Serdeczne Bóg zapłać!

7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w kwietniu, maju i czerwcu. Msza św. jest największą pomocą dla naszych zmarłych, a także wiele wnosi w nasze życie osobiste i naszych rodzin. Codziennie podejmujemy wiele ważnych decyzji, dla siebie, dla dobra naszych rodzin. Niech również wspólne zaplanowanie rodzinnej Mszy świętej będzie przedmiotem naszej szczególnej rozwagi.  

8. Gorąco zachęcamy do udziału w dziele modlitwy Bractwa Różańcowego. Zobowiązanie polega na codziennym odmówieniu jednej tajemnicy różańcowej (Ojcze nasz, 10 Zdrowaś Maryjo i Chwała Ojcu). To tak niewiele a zasługą jest Boże błogosławieństwo, a kiedyś nagroda życia wiecznego z Bogiem. Nie lekceważmy pochopnie tej okazji, tego zaproszenia. Zapisy w zakrystii.    

9. Do wieczności odeszli: śp. Krzysztof Kaleta, l.68, śp. Lidia Bryś, l.72 oraz Jadwiga Urban, l. 99. We wtorek o g. 10.00 pogrzeb śp. Zygfryda Centner, l. 66. Różaniec dzisiaj o 17.00. RIP