Święto Chrztu Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Święto Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15:00.

2. W tym tygodniu Msze św. wieczorne sprawowane będą o 18:00. Od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem czwartku) będą to Msze kolędowe: Za nasze rodziny i za zmarłych z naszych rodzin. Owoce tych Mszy będą większe, gdy będziemy uczestniczyć w nich osobiście. Zapraszamy! Podczas tych Mszy otrzymamy specjalne błogosławieństwo. Prosimy o przyniesienie ze sobą wody, która zostanie pobłogosławiona. Woda poświęcona dostępna jest też w kościele. Tą wodą pokropimy nasze mieszkania. Podczas tych Mszy lub podczas Mszy niedzielnych możemy złożyć ofiary kolędowe, które będą przeznaczone na prace związane z odwodnieniem naszego kościoła. W środę będzie to Msza koncelebrowana.

3. W czwartek wieczorem zapraszamy na uroczystą Mszę św. dziękczynną w intencji zmarłego Papieża Benedykta XVI. To wielka łaska, że mogliśmy przeżywać nasze życie u boku tego Papieża, tak jak u boku św. Jana Pawła II. Zróbmy wszystko, by być na tej Mszy świętej. Po Mszy św. adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 19:30.

4. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za kolektę w Uroczystość Objawienia Pańskiego na misje oraz za posprzątanie kościoła. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom Mszy kolędowych z Krzanowic i Borek, dziękujemy za składane ofiary kolędowe. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Brzozowej od nru 1 do 27.

5. Dzisiejszy Gość Niedzielny poświęcony jest Benedyktowi XVI, przypominamy, że od tego roku cena GN wynosi 10 zł.

6. Do wieczności odeszli: śp. Zenona Kloch, l.68 i śp. Herbert Felger, l.85. RIP.