I Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15.00, podczas których poświęcone zostaną wieńce adwentowe i lampiony roratnie. O. Wiesławowi Nazarukowi OMI dziękujemy za wygłoszone słowo Boże.

2. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na Roraty dzieci, młodzież i dorosłych o 17.00, w sobotę o 8.00. Zachęcamy również do uczestnictwa w Roratach rano: w poniedziałek, środę i w piątek o 7.00, a w sobotę o 8.00. Dzieci codziennie otrzymają obrazki i będą losowane serduszka z zapisanymi zadaniami. Rodziców bardzo prosimy, aby swoim pociechom pomogli uczestniczyć w Roratach.

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy w środę św. Andrzeja Apostoła, a w sobotę św. Franciszka Ksawerego. W środę od 16:30 spowiedź dla dzieci.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. Młodzież zapraszamy do sakramentu pokuty w piątek od 16:30.

5. W czwartek po Roratach adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 18:30.

6. W sobotę rano przed Roratami zaśpiewamy Godzinki ku czci Matki Bożej. O 10:00 spotkanie Marianek.

7. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu, a po Mszach zbiórka do puszek na wsparcie Kościoła na Wschodzie. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9:00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Gawędy od nru 54 do końca i z ul. Osadniczej. Paniom z Borek serdecznie dziękujemy za piękne wieńce adwentowe dla naszego kościoła i dla św. Anny. Bóg zapłać.

9. W zakrystii możemy nabywać świece na stół w wigilijny w cenie 15  zł (większe) i 7 zł. (mniejsze).

10. Za tydzień Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przez cały dzień będzie sprzedawać ozdoby bożonarodzeniowe wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód przeznaczony będzie na pomoc humanitarną dla tych rodzin w Ziemi Świętej. To niepowtarzalna okazja.

11. Do wieczności odeszli: śp. Józef Waindok, l. 85 i śp. Eugeniusz Kędzior, l. 67. RIP