Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy na Nieszpory Wielkanocne o 15:00.

2. W środę Msza św. szkolna o 17:00.

3. W tym tygodniu przypada Oktawa Wielkiej Nocy. Zachęcamy do liczniejszego  udziału w Mszach św. porannych lub wieczornych.

4. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej do 19:30.

5. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00, a w Dobrzeniu Wielkim o 19:00 próba przed uroczystością bierzmowania. Obecność wszystkich bierzmowańców obowiązkowa. Z racji oktawy Wielkiej Nocy nie obowiązuje post piątkowy.

6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia Bożego. W przyszłą niedzielę nieszpory o 15:00 zostaną odprawione w kościele św. Anny przed ołtarzem Miłosierdzia Bożego. Kolekta będzie na diecezjalny Caritas.

7. Sakrament chrztu św. przyjęli: Jakub Skrzipczyk, Maksymilian Mokwa i Isabel Wieczorek. Niech Bóg błogosławi rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tych dzieci.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone ofiary przy Bożym Grobie na kościoły w Ziemi Świętej oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Bławatków. Serdecznie dziękujemy za liczny udział w Triduum Paschalnym. Dziękujemywszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przygotowania naszego kościoła na Święta Wielkanocne. Panom gorąco dziękujemy za prace wykonane na cmentarzu przy płocie i bramie. Dziękujemy również za świąteczne dary dla probostwa i za przesłane życzenia. Dziękujemy za modlitwę. 

9. Do wieczności odszedł śp. Werner Mueller, l.83. RIP.