IV Niedziela Wielkiego Postu – Laetare

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu – Laetare. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15:00.

2. W Środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o 17:00. Od 16:30 spowiedź dla dzieci.

3. W czwartek zapraszamy na adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie po Mszy wieczornej do 19:30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.

5. W piątek po Mszy św. porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na piątkową Mszę św. wieczorną z Drogą Krzyżową zapraszamy młodzież. Od 17:30 okazja do sakramentu pokuty dla młodzieży i osób starszych.

6. W sobotę przed Mszą św. poranną zaśpiewamy Godzinki. O 10:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza.

7. W przyszłą niedzielę o 13.00 odprawiona będzie dodatkowa Msza święta w int. dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodzin. 

Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na WSD i Kurię w Opolu. Również w przyszłą niedzielę i Niedzielę Palmową będzie można złożyć po Mszach św. ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

8. Sakrament chrztu św. przyjął Adrian Szmechta. Niech Bóg błogosławieństwo rodzicom i chrzestnym w religijnym wychowaniu tego dziecka.

9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Wiankowej, Mikołaja i Śluzy.

10. Bardzo dziękujemy za liczny udział i za wspólną modlitwę o pokój w miniony piątek w Zwiastowanie Pańskie. Zebrana kolekta wyniosła 3 200 zł. Do tego dodamy jeszcze parafialnych 10 000 zł. i przekażemy na Ukrainę na ręce Bpa Aleksandra Jazłowieckiego. Dzięki naszej pomocy księża posługujący w diecezji kijowsko-żytomierskiej będą mieli intencje mszalne i środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy, które będą mogli ofiarować tym, którzy pozostali w Ukrainie. Sto trzydzieści dwie intencje mszalne ofiarujemy za nasze rodziny, szczególnie za dzieci i młodych z naszej parafii, a także chorych, i tych, których wiara osłabła. Serdeczne Bóg zapłać! „Jałmużna gładzi liczne grzechy”. 

11. Do wieczności odeszła śp. Elżbieta Michalla, l.90. RIP.