Niedziela III Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii przypada adoracja Najświętszego Sakramentu, wynagradzająca za zbezczeszczenie naszej świątyni i Najświętszego Sakramentu podczas wojny. Zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w dzisiejszej adoracji. Porządek adoracji jest następujący: 12:00 Siostry Jadwiżanki, 13:00 Wróblin, 14:00 Borki i Krzanowice, 15:00 Czarnowąsy, 16:00 Msza św.

2. Od poniedziałku Msze wieczorne będą sprawowane o 17:00. 

3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Salezego, we wtorek przypada Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i kończy się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, w środę czcimy św. Tymoteusza i Tytusa, a w piątek św. Tomasza z Akwinu.

4. W środę Msza św. szkolna, a w piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00. 

5. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego.

6. Dziękujemy bardzo serdecznie za liczny udział w Mszach kolędowych i za przeżycie rodzinnej kolędy w domu. Niech ta wspólna modlitwa wyda dobre owoce w naszych rodzinach i w całej wspólnocie. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za składane ofiary kolędowe. Ubezpieczyliśmy cały nasz dobytek parafialny, włącznie z kościołem św. Anny i cmentarzem, na kwotę 4 300 zł. Po ostatnich podwyżkach koszt ogrzewania za ostatni miesiąc, tzn. za grudzień wyniósł 6 300 zł. Dziękujemy także za posprzątanie kościoła. W sobotę 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Lompy i św. Jana.

7. W sobotę 5. lutego (o godzinie 10.00) w salce parafialnej w Łubnianach odbędzie się spotkanie synodalne dla wszystkich, którzy zechcą podzielić się refleksjami dotyczącymi Kościoła podążającego razem jako wspólnota wierzących. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią prosimy obowiązkowo zgłosić swój udział w spotkaniu do dnia 30. stycznia (następna niedziela) u proboszcza swojej parafii. Pytania do refleksji dostępne są na stronie internetowej łubniańskiej parafii (www.parafia-lubniany.org). Zachęcamy do udziału.