Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Zapraszamy na Nieszpory o 15:00

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek św. Cecylię, w środę św. Męczenników Wietnamskich.

3. We wtorek po Mszy św. wieczornej o 17:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI. W środę Msza św. szkolna o 17:00.

4. W piątek Msza św. dla młodzieży o 18:00. Po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I klas szkół ponadpodstawowych.

5. W sobotę o 10:00 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy również nowych kandydatów na ministrantów.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Za tydzień podczas nieszporów o 15:00 zostaną poświęcone wieńce adwentowe i lampiony roratnie.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na pomoc materialną dla migrantów. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Studziennej od nr 58 do 70.

8. Dzisiaj w naszej parafii, rozpoczyna się II tura wyborów Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Każdy parafianin może oddać swój głos na 3 kandydatów znajdujących się na liście. Opieczętowane i ponumerowane karty możemy pobrać w zakrystii, następnie stawiamy znak X przy nazwiskach trzech kandydatów i wrzucamy karty do urny, która będzie znajdować się również w zakrystii. Dziękujemy za udział w wyborach.

9. Są jeszcze wolne intencje mszalne w I kwartale przyszłego roku. Msza św. jest największą pomocą dla naszych zmarłych. Jak wiele także wnosi w nasze życie Msza św. w intencji rodziny, naszych dzieci albo chorych. Korzystajmy z tego nieocenionego daru, jakim jest Eucharystia dla siebie i dla naszych zmarłych.

10. Polecamy kalendarz dekanalny na przyszły rok w cenie 4 zł oraz Gość Niedzielny Extra w cenie 10 zł. Jego bohaterem jest Sługa Boży ks. Jan Macha.

11. Do wieczności odeszła śp. Julia Wołkowicz, l. 85. RIP.