Uroczystość Najświętszej Trójcy

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Nieszpory o 15:00.

2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Jadwigę Królową, a w sb. św. Antoniego z Padwy.

3. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa ? Boże Ciało, nasz parafialny odpust. Tradycyjnej procesji nie będzie. Msze święte sprawowane będą wg porządku niedzielnego. Suma odpustowa zostanie odprawiona o 9:30. Podczas sumy będzie procesja na placu kościelnym. Kaznodzieją odpustowym będzie o. Błażej Kurowski – franciszkanin. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów Panu Jezusowi oraz panów do baldachimu. Wieczorem od 19:30 do 21:00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Chcemy uwielbiać i dziękować za tajemnicę obecności Pana Jezusa pośród nas pod postacią Chleba Eucharystycznego, będziemy prosić o Dary Duch Świętego i o moc wiary w sercach młodego pokolenia. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza tych, którym wciąż brakuje odwagi, by nawiedzić kościół parafialny.  

4. W piątek i sobotę po Mszy wieczornej procesja oktawy Bożego Ciała.

5. Sakrament chrztu przyjął Józef Jemioł. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.

6. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Antoniego w Luboszycach.

7. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za składane ofiary na potrzeby naszej parafii. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Lompy.

8. Wieczorny różaniec: Pon.- Tercjarze św. Franciszka, Wt. – MB Pocieszenia /G. Kinder/, Wt. /św. Anna/ – św. Anny /T. Matyszok/, Śr. – Narodzenia NMP /E. Świerc/, Pt. – Ducha Świętego /E. Piontek/.