Kiermasz

1. Dzisiaj obchodzimy Kiermasz ? rocznicę konsekracji kościoła parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tyle wieków, dziękujemy za życie wiary, które w tym świętym miejscu w nas się rozwija i przepraszamy za wszelkie oznaki lekceważenia tego miejsca. Modlimy się za kapłanów którzy sprawowali i obecnie sprawują sakramenty święte i głoszą Słowo Boże. Za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za dar wiary tych osób, które przychodzą do Boga w niedziele, święta i dni powszednie. Dziękujemy za ofiary, dzięki którym możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Dziękujemy również rodzinom, które w wyznaczone soboty przychodzą  sprzątać nasz kościół. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory kiermaszowe o 15:00.

2. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych odmawiać będziemy różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.

3. Wtorkowe Msze święte wieczorne będą od tego tygodnia sprawowane w kościele parafialnym.

4. W środę Msza święta szkolna o 17:00.

5. W piątek od 8:00 odwiedziny chorych. O 18:00 Msza młodzieżowa.

6. W sobotę o 9:30 spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, a o 10:00 spotkanie Marianek.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszach zbiórka przed kościołem do puszek na pomoc kościołowi w Sudanie.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za kolektę na Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy za udział we Mszy świętej i procesji na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Parafianom z Borek i spoza dziękujemy za uporządkowanie cmentarza. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8:00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Jaśminowej, Herbacianej i Gwiezdnej. Dziękujemy Panu Bieńkowskiemu za wykonanie podstaw dla nowych figur św. Piotra i Pawła, które zostały umieszczone w kościele św. Anny. 

9. Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego i przypominamy o nowej cenie: 6 zł. 

10. Gorąco zachęcamy do wybrania się na film pt. Nieplanowane. Jest to przejmująca historia przemiany, jaka dokonuje się w kobiecie, najpierw uczestniczącej w procederze aborcyjnym,, która potem staje się żarliwą obrończynią życia. Film codziennie jest wyświetlany w kinie Helios w Opolu. Zachęcamy rodziców do wybrania się na ten film ze swymi dojrzewającymi dziećmi. 

11. Do wieczności odeszła śp. Marta Klemens, l. 92. RIP