Niedziela XXIV Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę Zwykłą. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W Świerklach o 15.00 nabożeństwo fatimskie.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wt. ? św. Stanisława Kostkę, w czw. św. Męczenników Koreańskich, a w pt. św. Mateusza.

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII.

4. W środę Msza szkolna o 17.00. Po Mszy pierwsze spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas VI. W piątek o 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania klas III gimnazjum, a o 18.00 Msza młodzieżowa. W sobotę spotkanie dla kandydatów i ministrantów z klas V i młodszych. W sobotę o 10.00 spotkanie wszystkich Marianek.

5. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Siołkowicach. Kolekta będzie na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Na Górze św. Anny Dożynki Diecezjalne. 

6. Sakrament chrztu przyjął Kacper Kłodziński. Niech Bóg błogosławi jego rodzicom i chrzestnym.

7. Możemy już zapisywać intencje Mszalne na przyszły rok. Pamiętajmy o naszych zmarłych, którzy potrzebują modlitwy. Nie zapomnijmy też o rodzinnych rocznicach i jubileuszach małżeńskich. 

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na pokrycie kosztów renowacji organów i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Bławatków. Dziękujemy tym, którzy pielgrzymowali na Górę Świętej Anny z ok. obchodów Podwyższenia Krzyża Świętego. Dziękujemy za modlitwę i podjęty trud. 

9. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Józefa /E. Lekner/; wt. ? św. Anny /T. Matyszok/; śr. ? św. Faustyny /M. Przywara/; czw. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/; pt. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/.

10. W dniach 5-6 (pt. i sb.) października br. planujemy ostatnią w tym roku, jesienną pielgrzymkę m.in. do św. Kingi w Starym Sączu, do uroczych miejsc w okolicach Czorsztyna i Niedzicy, i do Matki Bożej Ludźmierskiej w Ludźmierzu. Koszt 310 zł. Święte miejsca, które chcemy odwiedzić, jesienne krajobrazy i górskie pejzaże niech będą zachętą do zapisywania się. Zapraszamy! Zapisy w zakrystii, szczegóły w gablotce.  

11. Do wieczności odszedł śp. Jerzy Kijowski, l. 82. R.I.P.