Uroczystość NMP Częstochowskiej

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.

2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: pon. ? św. Monikę, wt. ? św. Augustyna, śr. ? Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, sb. ? bł. Bronisławę.

3. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie Tercjarzy św. Franciszka. We wtorek i środę pielgrzymka LSO na Górze św. Anny.

4. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki. Przed Mszą Godzinki.

5. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD i Kurię w Opolu.

6. Parafialny Żniwiok będzie w niedzielę 7 października. Gospodarzami tegorocznych dożynek będą parafianie z Krzanowic. Dożynki to nie tylko święto wielkich gospodarzy rolnych, ale okazja do wdzięczności za dary ziemi na polach, w ogródkach przydomowych, za chleb nasz powszedni. Dlatego gorąco zachęcamy do ochotnego włączenia się w to parafialne dziękczynienie i wsparcie organizatorów.  

7. Zachęcamy do zapisywania się w zakrystii na obchody kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego na Górze św. Anny w sobotę 15 września. Jest to nasza tradycyjna pielgrzymka parafialna. Koszt 25 zł.

8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Krzanowic z ul. Łukowej. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Pielgrzymki do Prudnika Lasu.

Wieczorny różaniec: pon. ? Tercjarze św. Franciszka; wt. ? bł. Czesława /P. Cebulla/; śr. ? św. Rocha /E. Matyszok/; czw. ? MB Pocieszenia /G. Kinder/; pt. ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/.

9. Do wieczności odeszła śp. Maria Nowainska, l. 89. RIP