Niedziela Dobrego Pasterza

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania. Zapraszamy na nieszpory o 15.00.
 2. W poniedziałek przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.
 3. W środę czcimy św. Marka, ewangelistę. Zapraszamy na 7.00 na Mszę z procesją błagalną o dobrą pogodę, urodzaje i Boże błogosławieństwo w pracy na roli. O 17.00 Msza szkolna połączona z Czuwaniem Rodzin. Po Mszy do 18.30 adoracja Pana Jezusa, a następnie różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. Modlić się będziemy za rodziny naszej parafii, które są daleko od Boga.
 4. W czwartek w Dobrzeniu Wielkim o 18.30 Uroczystość Bierzmowania. W naszym kościele nie będzie Mszy wieczornej. Bierzmowańcom przypominamy o skorzystaniu z sakramentu spowiedzi ? możliwość jest przed każdą Mszą św. Rodziny kandydatów także zachęcamy do pojednania z Bogiem i Kościołem, aby w pełni uczestniczyć w tym wydarzeniu.
 5. W piątek Msza młodzieżowa o 18.00. W czasie tej Mszy św. uroczyście powitamy w naszej parafii nowo wybierzmowanych. Zapraszamy również ich rodziców. Po Mszy spotkanie bierzmowańców klas II.
 6. W sobotę o 9.30 spotkanie LSO (lektorzy, ministranci i kandydaci), a o 10.00 spotkanie wszystkich Marianek.
 7. Jeszcze do końca tygodnia zbieramy zapisy na wyjazd 2 czerwca na spotkanie Lednickie. Młodzież, która chciałaby jechać a jeszcze się nie zapisała niech to uczyni jak najprędzej. Chcemy już się zorientować, czy będziemy musieli łączyć się z inną parafią czy wyruszymy samodzielnie. Koszt to 60 zł.
 8. Zapowiedź przedślubna I: Henryk Kornek z Czarnowąsów i Joanna Moruś z Brochocina.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na prace renowacyjne w naszym kościele i za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z ul. Krzanowickiej.
 10. Wieczorny różaniec: pon. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/; wt. ? św. M. Kolbe /J. Waldyra/; śr. ? bł. Marii Merkert /M. Baron/; pt.  ? św. Andrzeja Boboli /K. Rusek/.
 11. Biskup Opolski serdecznie zaprasza rodziny całej diecezji do udziału w 7. Diecezjalnym Święcie Rodziny, które odbędzie się we wtorek 1 maja w Jemielnicy. Centralnym punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych.