III Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
 2. W poniedziałek po Mszy wieczornej spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania klas VI, VII szkoły podstawowej i II gimnazjum. Bardzo prosimy o obecność. Informujemy jednocześnie, że bierzmowanie odbędzie się w czwartek 26 kwietnia o 18.30 w Dobrzeniu Wielkim.
 3. W środę Msza szkolna z Drogą Krzyżową o 17.00.
 4. W czwartek po Mszy wieczornej spotkanie Caritas.
 5. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy młodzież.
 6. W sobotę o 9.30 Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w kościele seminaryjnym w Opolu.
 7. W przyszłą niedzielę członkowie Caritas będą zbierać pod kościołem ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku.
 8. Zapowiedzi przedślubne: I. Dawid Skrzipczyk z Wróblina i Angelika Warzyc z Kup, III. Piotr Bronka z Borek i Małgorzata Dutko z Czarnowąsów.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Mikołaja.
 10. Wieczorny różaniec: pon. ? św. Judy /E. Liguda/; wt. ? bł. Czesława /P. Cebulla/; śr. ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; czw. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; pt.  ? MB Dobrej Rady /D. Jaszczyk/.
 11. W zakrystii możemy już zaopatrywać się w świece na stół wielkanocny, w różnych wielkościach i cenach.
 12. Nasze ogłoszenie sprzed tygodnia dotyczące S. Marii Gabrieli wydało dobre owoce. Dzięki temu poznajemy niezwykłą postać, bardzo piękną i świątobliwą, którą nasza wspólnota parafialna i cały Kościół może się szczycić. Zachęcam parafian do modlitwy, przez pośrednictwo tej Siostry, w różnych potrzebach. Na pewno będziemy jeszcze wracać do tej pięknej postaci, jednej spośród nas.