Wigilia Narodzenia Pańskiego

 1. Dzisiaj Wigilia Narodzenia Pańskiego. Pasterka dla dzieci i osób starszych o 16.00, o 22.00 u św. Anny, a o 24.00 Pasterka główna. Przypominamy, że dzisiaj tradycyjnie zachowujemy post od pokarmów mięsnych.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy niedzielny bez Mszy o 7.00.Parafian i Gości zapraszamy na nieszpory kolędowe o 15.00. Szafarze zaniosą Komunię św. chorym w obydwa dni świąteczne od 9.30.
 3. We wtorek Drugi Dzień Świąt, wspomnienie św. Szczepana. Porządek Mszy niedzielny bez nieszporów. Po Mszach błogosławieństwo owsa. Kolekta będzie na Wydział Teologiczny w Opolu.
 4. W tym tygodniu od środy Msze będą tylko rano o 8.00, z wyjątkiem soboty. W środę przypada święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, po Mszy błogosławieństwo wina.
 5. W czwartek wspomnienie św. Młodzianków. Zapraszamy dzieci na Mszę ze specjalnym błogosławieństwem o 10.00.
 6. W przyszłą niedzielę czcimy św. Rodzinę, a także kończy się Rok Pański 2017. Zapraszamy na Mszę dziękczynną i przebłagalną o 16.00.
 7. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć opłatki i świece Caritas.
 8. Są jeszcze wolne intencje mszalne w I półroczu 2018 roku. Eucharystia to największy dar, jaki możemy ofiarować Panu Bogu za żyjących i zmarłych naszych bliskich i przyjaciół.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. Dziękujemy Paniom z Zespołu Caritas za przygotowanie paczek świątecznych i dostarczenie ich do osób chorych i w podeszłym wieku. Mamy nadzieję, że w tym skromnym podarku przekazaliśmy iskierkę radości i wspólnoty.

Bardzo dziękujemy osobom, które przygotowały dekoracje świąteczne w kościele parafialnym i u św. Anny. Dziękujemy p. Słowikowi za przygotowanie choinek, a p. Kindrowi za ich przywiezienie. Dziękujemy również za dary dla plebanii i za przesłane życzenia. Bóg zapłać! W sobotę o 9.00 do sprzątania kościoła prosimy parafian z ul. Michałowskiego: Grzegorzyca, Bartczyszyn, Ćwiklik, Mazurek, Mróz i Mikołajczyk.

 1. W czwartek o 18.00 spotkanie pielgrzymkowe uczestników Parafialnej Pielgrzymki do Ziemi Świętej. Uczestnicy proszeni są o wpłatę pierwszej raty w wysokości 500 zł.
 2. Polecamy Gościa Niedzielnego (nr dwutygodniowy), dlatego cena 8 zł.
 3. Do wieczności odeszła śp. Maria Woźnica, l. 97. RIP.