I Niedziela Adwentu

  1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na nieszpory o 15.00, podczas których poświęcimy wieńce adwentowe i lampiony roratnie. Przy wejściu do kościoła możemy nabyć stroiki adwentowe za dobrowolną ofiarę na cele Sodalicji Mariańskiej. Także skromne a pyszne ciasteczka adwentowe na cele rodziny, która została poszkodowana przez pożar domu. Ksiądz Biskup zaprasza dzisiaj młodzież o 16.00 do kościoła seminaryjnego w Opolu na Ekumeniczną Modlitwę Młodych.
  2. Od poniedziałku rozpoczynamy roraty dla dzieci i młodzieży codziennie o 17.00, a w sobotę o 8.00. Zachęcamy również osoby dorosłe, zwłaszcza emerytów, do uczestnictwa w ratach w poniedziałki, środy i piątki o 7.00. Niech czas adwentu obudzi w nas wolę życia i pragnienie służenia Chrystusowi. Dajmy dobry przykład dzieciom i młodzieży.
  3. W środę po roratach spotkanie wszystkich Marianek /próba generalna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP/. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca.
  4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 8.00, 9.30, 17.00 i 18.30. Msza św. o 17.00 zostanie odprawiona w int. Marianek i ich rodzin. Marianki odnowią swoje przyrzeczenia.
  5. W przyszłą niedzielę szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30. Przed Kościołem zbiórka na Kościół na Wschodzie. Od przyszłej niedzieli będzie możliwość nabycia opłatków.
  6. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę na WSD i Kurię w Opolu i za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę o 9.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Basztowej.
  7. Są jeszcze wolne intencje w styczniu, lutym i marcu o 7.00.
  8. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Pośredniczki Łask /I. Kijowska/; wt. ? św. Rocha /E. Matyszok/; śr. ? św. Barbary /M. Panusch/; czw. ? św. Elżbiety /M. Knietsch/; pt. /o 16.30/ – Ducha Świętego /E. Piontek/.
  9. Niestety nie ma już wolnych miejsc na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej (17-24.04.2017). Lista wyczerpała się już we wtorek. Cieszymy się z tak żywego odzewu na tę propozycję. Można zapisywać się na listę rezerwową. Nie jest wykluczony drugi wyjazd w terminie jesiennym.