Uroczystość Odpustowa ku czci św. Anny

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Anny. Serdecznie witamy Parafian i wszystkich przybyłych Gości. Zapraszamy na Nieszpory o 17.00, i na Koncert dla św. Anny o 17.30. Wystąpi jazzman z Krakowa Adam Pierończyk. Zespół Caritas poleca słodkie ciastka odpustowe Kyjksy św. Anny w cenie 8 zł (domowego wypieku). Możemy też nabyć książkę Opowieść o Domu Bożym?, autorstwa dr. Piotra Stefaniaka, historyka z Krakowa. Cena 40 zł.
  2. Jutro w naszej parafii Dzień Chorego. Zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku do św. Anny na Mszę św. o 9.30. Od 11.00 odwiedziny chorych. O 18.00 u św. Anny Różaniec za zmarłych, Msza w int. zmarłych polecanych w zaleckach. Po Mszy nabożeństwo za zmarłych i procesja teoforyczna do kościoła parafialnego.
  3. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w pon. św. Ignacego z Loyoli, wt. św. Alfonsa Marii Liguoriego, w pt. św. Jana Marię Vianneya. Od wtorku do czwartku Msze sprawowane będą tylko rano.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W sobotę na Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli NMP i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Następne odwiedziny chorych będą w piątek 8 września.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Kolekta będzie na WSD i Kurię w Opolu. Za tydzień odpust w Popielowie.
  6. Zap. przedślubna I. Patryk Grala i Emilia Mikulla – oboje z Czarnowąsów, i II: Mateusz Rother z Czarnowąsów i Paulina Staś z Grabczoka.
  7. Są jeszcze wolne intencje mszalne w listopadzie i grudniu, rano o 7.00.
  8. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, która wyruszy 14 sierpnia. Wpłata 20 zł za legitymację i znaczek w zakrystii.
  9. Dzisiaj, w środę lub w przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami.
  10. Dziękujemy wszystkim za przybycie na Uroczystość Odpustową, za wspólną modlitwę, za pojednanie się z Bogiem, przyjętą Komunię św. i za złożone ofiary. Serdecznie dziękujemy kaznodziei odpustowemu, ks. dr. Piotrowi Kucowi i sumiście ks. prof. Grzegorzowi Poźniakowi. Parafianom z Borek dziękujemy za posprzątanie cmentarza, paniom dziękujemy za umycie kościoła i kaplicy odpustowej. Wyrazy wdzięczności składamy Radiu Doxa za patronat medialny i transmisję sumy odpustowej. Dziękujemy za dary dla plebanii, Mariankom za posprzątanie kościoła parafialnego. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z ul. Goethego