Niedziela XI Zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę Zwykłą. W Świerklach odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP. W naszym kościele nie będzie nieszporów.
 2. Od poniedziałku do czwartku procesja Eucharystyczna oktawy Bożego Ciała. W czwartek poświęcenie ziół i kwiatów.
 3. W liturgii tego tygodnia we wtorek wspominamy św. Alojzego Gonzagę, w środę NMP Opolską, w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 4. We wtorek zapraszamy na Czuwanie Rodzin do kościoła św. Anny. Rozpoczniemy Mszą św. o 18.00, potem procesja oktawy Bożego Ciała, następnie adoracja Pana Jezusa do 20.00, różaniec i Apel Jasnogórski. Modlić się będziemy w int. ludzi chorych i tych, którzy się nimi opiekują.
 5. W środę Msza św. szkolna o 17.00, a w piątek Msza św. dla młodzieży na zakończenie roku szkolnego. W piątek przypada Dzień Ojca.
 6. W przyszłą niedzielę Parafianie z Krzanowic świętować będą odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na sumę odpustową o 11.00 do kościoła św. Anny. 7. Kolekta za tydzień będzie na prace renowacyjne w naszym kościele.
 7. Zap. przedślubne: I. Marek Matyszok z Wróblina i Patrycja Galus z Chróścic, Patryk Mozdzanowski z Opola i Daria Mozdzanowska z Opola, III. Piotr Moczko z Luboszyc i Natalia Hyla z Czarnowąsów.
 8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i z Uroczystości Bożego Ciała oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątana prosimy parafian z Czarnowąsów z ul. Pistacjowej. Wyrazy wdzięczności składamy za liczny udział w procesji Bożego Ciała, za przygotowanie ołtarzy, udekorowanie domów oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.
 9. Wieczorny różaniec: pon. ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/ i Niepokalanego Poczęcia NMP /U. Hanusik/, wt. ? NMP z Lourdes /H. Pawleta/, śr. ? św. Kamila /E. Zdzuj/, czw. ? Narodzenia NMP /E. Świerc/, pt. ? Wniebowzięcia NMP /H. Kowalska/.
 10. Polecamy ?Gościa Niedzielnego? i wakacyjny numer ?Małego Gościa Niedzielnego? dla dzieci z płytą Arki Noego.
 11. Do Wieczności odeszli: Ludwik Panusch ? l. 78, Wiesława Stęporowska ? l. 69, Rajmund Fack ? l. 48 i Tadeusz Mirer, l. 73. R.I.P.
 12. We wtorek 20 czerwca dzieci komunijne wybierają się na swoją pielgrzymkę do Kamienia Śl. i na Górę Świętej Anny, by podziękować za dar Pierwszej Komunii Świętej. Wyjazd z parkingu przy kościele o g. 8.00, powrót ok. g. 15.30. Dzieci zabierają ze sobą prowiant, Drogę do Nieba i różaniec i rozradowane serduszka.
 13. W sobotę o 10.00 ostatnie, przed wakacjami, spotkanie Marianek.