Niedziela V Wielkanocna

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 15.00. Również dzisiaj w Świerklach o 15.00 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie.
 2. Nabożeństwa majowe w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy św. porannej.
 3. We wtorek o 17.00 i środę o 18.00 próby dzieci przed I Komunią Świętą.
 4. W środę Msza św. szkolna z nabożeństwem majowym o 17.00, a w piątek Msza młodzieżowa z majówką o 18.00.
 5. W sobotę spotkanie ministrantów i lektorów o 9.00.
 6. W przyszłą niedzielę w Borkach odpust ku czci św. Jana Nepomucena. Suma odpustowa z procesją Eucharystyczną o 11.00. W sobotę w Borkach o 19.00 Nieszpory Odpustowe, po nieszporach ognisko z piosenką religijną.
 7. Kolekta za tydzień będzie na prace renowacyjne w naszym kościele, a szafarze zaniosą Komunię św. chorym od 9.30.
 8. Zapowiedzi przedślubne: I. Łukasz Waleska z Czarnowąsów i Krystyna Dras z Wróblina, II. Krzysztof Kozłowski z Opola i Anna Napieralska z Wróblina, III. Rafał Zappe z Czarnowąsów i Sandra Ostrowska z Czarnowąsów.
 9. W ub. wtorek 31 gimnazjalistów z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania. Bardzo się z tego cieszymy i dziękujemy rodzicom i świadkom. Wspierajmy ich modlitwą i przykładem żywej wiary, aby trwali w miłości do Boga i Jego Kościoła. Dziękujemy za piękne przygotowanie i przeżycie tej Uroczystości. Niech Wasze życie kształtuje moc Ducha Świętego.
 10. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę, za złożone przed kościołem ofiary na remont opolskiej katedry i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Podleśnej.
 11. Wieczorny różaniec: pon. ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/; wt. ? MB Wspomożenia Wiernych /E. Wróbel/; śr. ? św. o. Pio /K. Rippel/; czw. ? św. Antoniego /H. Firlus/; pt. ? św. Joanny Beretta Molla /U. Nowainska/.
 12. W czwartek o 19.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I.
 13. W piątek 19 maja o g. 19.00 przy kaplicy w Studzionce zostanie odprawione nabożeństwo majowe dla młodzieży naszego dekanatu.