Niedziela III Wielkanocna

 1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną. Zapraszamy na nieszpory o 15.00. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. poranne sprawowane będą o 8.00. w poniedziałek w Jemielnicy Diecezjalne Święto Rodziny.
 2. Od poniedziałku zapraszamy na nabożeństwa majowe, w tygodniu codziennie po Mszy św. wieczornej, a w sobotę po Mszy porannej. Majówki w Borkach, Krzanowicach i Wróblinie o 19.00. Informujemy, że wtorkowe Msze św. sprawowane będą odtąd do końca października w kościele św. Anny.
 3. W środę obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Zapraszamy na Msze św. o 8.00, 9.30 i 18.00.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. Wieczorem o 18.00 Msza św. z majówką dla czcicieli NSPJ i młodzieży.
 5. W sobotę na Mszę św. o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki ku czci NMP. Również w sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu święcenia diakonatu. Wśród kandydatów jest nasz parafianin ? Markus Bengsz, którego polecamy Waszej modlitwie.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu. Również w przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Floriana w Zawadzie.
 7. Chrzest św. przyjęła Matylda Wilk. Niech Bóg błogosławi jej rodzicom i chrzestnym.
 8. Zapowiedzi przedślubne: I. Rafał Zappe z Czarnowąsów i Sandra Ostrowska z Czarnowąsów; III: Jakub Wróbel z Wróblina i Patrycja Kozak z Kotorza Wielkiego; Tomasz Załężny z Borek i Hanna Kolorz z Borek;
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów, z ul. Brzozowej.
 10. Wieczorny różaniec: pon. ? Ducha Świętego /E. Piontek/; wt. ? św. Anny/T. Matyszok/; śr. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; czw. ? MB Królowej Aniołów /U. Czok/ i Niepok. Poczęcia NMP /O. Hanusik/; pt. ? św. Judy /E. Liguda/.
 11. Do wieczności odeszła Monika Moszer, l. 91 i Emilia Radwańska, l. 76.