Niedziela IV Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 15.00.
 2. Od poniedziałku wieczorne Msze św. będą sprawowane o 18.00, z wyjątkiem środy ? o 17.00. W poniedziałek po wieczornej Mszy spotkanie Tercjarzy świętego Franciszka.
 3. W środę Msza św. szkolna z Drogą Krzyżową o 17.00. Po Mszy próba chóru.
 4. W piątek po Mszy porannej i wieczornej Droga Krzyżowa z zaleckami. Na wieczorną Mszę i Drogę Krzyżową zapraszamy szczególnie młodzież.
 5. W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Na poranną Mszę o 7.00 zapraszamy czcicieli Matki Bożej i wszystkie Marianki. Przed Mszą zaśpiewamy Godzinki. O 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów ? zapraszamy też wszystkich chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 6. W przyszłą niedzielę i w Niedzielę Palmową będziemy mogli złożyć przed kościołem ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii 3-10.06.2017. Program dostępny jest w zakrystii, w gablotce i na stronie internetowej.

Nadal zachęcamy do podejmowania w naszych domach obrazu Matki Bożego  Miłosierdzia. Zapisy w zakrystii.

 1. Polecamy nowego ?Gościa Niedzielnego?.
 2. Serdecznie dziękujemy za udział w Czuwaniu Rodzin. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i za złożone przed kościołem ofiary na paczki świąteczne dla osób chorych i w podeszłym wieku oraz za posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Czarnowąsów z ul.
 3. Wieczorny Różaniec: pon. ? Tercjarze Św. Franciszka; wt. ? Zwiastowania NMP /M. Niekrawiec/; śr. ? św. Anny /T. Matyszok/; czw. ? MB Matki Kościoła /B. Frasek/; pt. ? św. Antoniego (H. Firlus).
 4. Wszystkim członkom Bractwa Różańcowego dziękujemy za nieustanną modlitwę, dla dobra Kościoła, zwłaszcza naszej parafii. Zadbajmy o uzupełnienie brakujących osób. Na pewno takie się znajdą. Modlitwa różańcowa, którą codziennie wspólnie odmawiamy jest największym skarbem naszej wspólnoty. Na modlitwie bądźcie wytrwali!
 5. Spotkanie z rodzicami kandydatów do bierzmowania z kl. III odbędzie się w środę o g. 17.45.
 6. W sobotę w kościele seminaryjnym w Opolu, o 9.30 rozpocznie się wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.