Rocznica Konsekracji Kościoła Parafialnego

  1. Kościół pw. św. Norberta i Bożego CiałaDzisiaj obchodzimy Rocznicę Konsekracji Kościoła Parafialnego. Dziękujemy Panu Bogu za Jego obecność w tej świątyni przez tak wiele wieków i przepraszamy za wszelkie lekceważenie tego miejsca. Modlimy się za kapłanów, którzy sprawowali i obecnie sprawują Sakramenty Święte i głoszą Słowo Boże, za fundatorów i budowniczych kościoła. Dziękujemy za dar wiary tych, którzy przychodzą do Boga w niedziele i dni powszednie. Dziękujemy za ofiarność, dzięki której możemy podejmować prace związane z renowacją kościoła. Zapraszamy na Nieszpory kiermaszowe o 15.00. Dziękujemy ks. Jonowi Drewniokowi za wygłoszone słowo Boże.
  2. W liturgii tego tygodnia wspominamy: w śr. Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w czw. św. Leona Wielkiego, w pt. św. Marcina z Tours, a w sobotę św. Jozafata. Od poniedziałku do piątku po Mszach wieczornych (o 17.30) różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach.
  3. Wtorkowe Msze św. wieczorne od tego tygodnia będą już sprawowane w kościele parafialnym. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00.
  4. W piątek przypada Święto Niepodległości. Msze św. sprawowane będą o 8.00 i o 18.00. Ks. Biskup Ordynariusz udzielił w tym dniu dyspensy od piątkowego postu od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę o 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie także tych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Kościół w Iraku.
  7. Zachęcamy do zapisywania się na wyjazd do Kopalni Soli ?Wieliczka? i do Krakowa, w poniedziałek 21 listopada. Polecamy również Kalendarz Dekanalny w cenie 4 zł.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i z Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy za liczny udział we Mszy św. i procesji na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym. Bardzo dziękujemy za codzienny udział w modlitwie za ++ wypominanych zaleckach, za ofiarowaną za nich Komunię Świętą. Dziękujemy również za posprzątanie kościoła. W sobotę do sprzątania prosimy parafian z Borek z ul. Opolskiej, i z ul. Nowej.
  9. Do wieczności odeszła śp. Maria Wacka ? l. 81. R.I.P.
  10. Dziękujemy Rodzinom, które podejmują obraz Matki Bożego Miłosierdzia, za waszą modlitwę w int. naszej parafii. Nadal zachęcamy do podejmowania tego Obrazu. Niech zwycięża w nas odwaga i pragnienie modlitwy w obecności Matki Najświętszej.