Niedziela XXVII Zwykła

 1. iiiordfranDzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą. W naszej parafii obchodzimy Żniwiok. Dziękujemy Panu Bogu za dar chleba, rolnikom za ich wysiłek i ciężką pracę, a parafianom z Borek za przygotowanie Dożynek i dekoracje. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 15.00.
 2. Płody rolne dla Seminarium w Opolu możemy składać w tym tygodniu w Czarnowąsach u p. Piotra Leja, we Wróblinie u p. Piotra Wróbel, w Krzanowicach u p. Norberta Waleska i w Borkach u p. Jana Franczyk. Pamiętajmy też o siostrach Karmelitankach w Krakowie.
 3. Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe po Mszy św. czyli o 18.30 (warto już być na Mszy św.), wg planu proponowanego na ostatniej stronie Listu. (W sobotę różaniec przed Mszą o 17.30).
 4. W liturgii tego tygodnia wspominamy: we wtorek św. Franciszka z Asyżu, w środę św. Faustynę Kowalską, a w piątek NMP Różańcową. We wtorek w kościele św. Anny zostanie poświęcona nowa figura św. Franciszka, ufundowana przez Tercjarzy. Na tę Mszę zapraszamy wszystkich czcicieli św. Franciszka, w 790 r. jego śmierci. Panu Piotrowi Bieńkowskiemu dziękujemy za wykonanie postumentu pod figurę.
 5. W środę Msza św. szkolna z różańcem o 17.00. Od 16.30 miesięczna spowiedź. Po Mszy spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Dzieci otrzymają małe różańce.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św. W piątek od 8.00 odwiedziny chorych. O 18.00 Msza dla młodych i dla czcicieli NSPJ. O 17.30 okazja do spowiedzi.
 7. W sobotę o 10.00 spotkanie kandydatów na ministrantów. Zapraszamy na to spotkanie chłopców od 2 klasy podstawówki, którzy chcieliby zostać ministrantami.
 8. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Papieski. Będziemy dziękować za dar kanonizacji św. Jana Pawła II. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia wspierającą edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Kolekta za tydzień będzie na WSD i Kurię w Opolu. Również w przyszłą niedzielę w Świerklach Nabożeństwo Fatimskie o 15.00.
 9. Dziękujemy za dzisiejszą kolektę i posprzątanie kościoła. W sobotę o 8.00 do sprzątania prosimy parafian z Wróblina z ul. Sobieskiego: Bukański, Kokot, Niestrój, Czajor i Michala. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego.
 10. W kościele św. Anny zawieszony został drugi obraz z tryptyku wielkich malowideł; jeden Zesłanie Ducha Świętego jest w kościele parafialnym, odnowiony Zmartwychwstanie jest już w kościele św. Anny. Pozostał jeszcze trzeci: Wniebowstąpienie Pana Jezusa, który także wróci do św. Anny. Koszt renowacji tego malowidła 55.000 zł.
 11. 6 października br. jest planowany wyjazd do Warszawy na kolejną manifestację pod Sejmem. Zapisy u Sołtysa do wtorku 4 października. Koszt wyjazdu 20 zł.